Jakou kočku si pořídit? – II

V minulém článku jsme hovořili o pořízení kočičky od chovatele. Naprosto nepřípustné je, jak jsme minule říkali, abych chovatel měl kočičky umístěné v klecích. To svědčí o tom, že chová kočky pouze pro svůj zisk. Dále je potřeba pamatovat na testování  na genetické choroby, které jsou pro každý typ kočky jiné. Základními testy, kterými by každá chovná kočka měla projít, jsou testy na FIV – kočičí imunodeficientní virus, FeLV – leukózu. Dalšími zákeřnými nemocemi, které postihují  kočky, jsou HCM(častější u mainských mývalích) a PKD. Jsou to geneticky podmíněné choroby -britské kočky jsou na ně rizikové. PKD- ledvinové onemocnění (častější u britských) -na ně existují DNA testy. Na HCM je třeba mít chovná zvířata testovaná, aby byl následný vrh koťátek bez této hypertrofické kardiomyopatie (HCM). V případě, kdy se rozhodneme pořídit kotě a od chovatele, je absence těchto základních vyšetření pro nás vodítkem, abychom si našli chovatelé jiného, který má tato vyšetření u svých chovných kočiček provedena.

Zároveň s provozováním hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský krajještě máme hlavně pro radost také 2 páry chovných mainských mývalích koček které jsou všechny testované na geneticky vrozené vady. Takže máte záruku, že koťátka od vás budou zdravá. Naše kočičky domácím prostředím, mohou se volně pohybovat, mají zajištěnou špičkovou veterinární péči , a jsou to plnohodnotní členové naší rodiny.

V obecném případě se Kotěra král odebírají má větší jsou ve věku 12 týdnů nebo ještě lépe v 15 týdnech. Jestliže vás chovatel pozveme od šestého týdne k návštěvám koťátek, je to pro vás dobrý signál . S tím, že poznáte jejich prostředí a víte, že mají veškerá testování, se v budoucnu můžete vyhnout vysokým náklad za jejich léčbu, která může být velice drahá.

Další možností je si pořídit kočku z domácího trhu. Takových inzerátů najdete spousty. Ve většině případů se jedná o kočičky Evropské domácí a jsou samozřejmě bez testování. V případě, že si pořídíme takovou kočičku, měli bychom s ním, co nejdříve navštívit veterináře, který vám zařídí potřebná základní očkování, odčerví, zkontroluje zdravotního stav koťátka a poradí, na co bychom se měli v prvních týdnech soustředit. V případě řízení kočičkami z domácího chovu se za kočičku v naprosté většině neplatí. Požadování platby za takto pořízené koťátko nebývá pravidlem a může se jevit jako podezřelé.

Jestliže si pořídíte kočku z venkovského chov, je potřeba vzít si koťátko. Kočka, která je zvyklá pohybovat se venku v přírodě na vesnici by si v městském bytě nezvykla. Proto je potřeba si vzít kotě, které jste ale po socializuje.

Kočičku si také můžeme vzít z útulku pro kočky. Uděláme tím na dobrý skutek a kočičky se může stát velice oblíbený člen domácnosti. Potud žijete ve Středočeském kraji, tak vám doporučujeme útulek Srdcem pro kočky,se kterým má náš hotel pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… ty nejlepší zkušenosti.