kočičí život v USA aneb jak jsem nebyla v Americe

Us-36
Us-51
Us-77
Us-78
Us-107

Kočičí život v USA aneb jak jsem nebyla v Americe

Když mi syn odlétal na studijně-pracovní pobyt do USA, dostal kromě několika dobrot na cestu i jeden úkol: vyfotografovat v Americe každou kočku, která se mu připlete do cesty.

Když se šťastně vrátil domů, mezi stovkami fotek byly jen dvě kočičí: jedna číča v dálce za plotem a druhá- Mainská mývalí- mazlíček našeho přítele Mika. Ne, že by byl syn tak laxní a na máminu prosbu zapomněl, ale na další kočku tam zkrátka nenarazil…

USA mají řadu hotelů pro kočky, tedy kočičích hotelů. Chtěli-li byste tam za Atlantikem dát vaši kočičku do Hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy či do kočičího hotelu Praha, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj, nebyli byste žádnou výjimkou.Američané jsou zvyklí využívat služeb Hotelu pro kočky- tedy kočičího hotelu,tyto hotely pro kočky jsou však poměrně drahé. Jejich využívání však patří k dobrému standardu rodiny. Američané mají kočky rádi, hýčkají si je ve svých domovech a za dobrou a bezpečnou péči o ně rádi připlatí. V ulicích však tyto šelmičky prakticky nepotkáte. Ulice není pro kočky dobré místo k životu a Američané je mezi domy téměř nepouštějí. Právě s laboratoří chemiků a veterinárních lékařů v USA vzešel známý přípravek Feliway- vyrobený na bázi přírodních kočičích feromonů, který se může kápnout do prostoru interiéru a kočička se rázem bude cítit bezpečněji a nebude mít tendenci prchat. Takže žádné noční kočičí dobrodružné výpravy po střechách spícího města… Kočky jsou prostě příliš vzácné bytosti na to, aby se toulaly po ulicích. A když páníčkové z domova odjíždějí, tak šup s chlupatým kamarádem do hotelu pro kočky- do kočičího hotelu- tedy, předem se objednat do vašeho oblíbeného například Hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy či do kočičího hotelu Praha, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj, pak vzít veškeré náležitosti (včetně kočky) a už se ujíždí.

Jak jsem se dozvěděla, za velkou louží mají rádi kočky vymydlené a- světe div se- i ta dlouhosrstá plemena koupají každý týden. Náš kamarád Mike má doma úžasnou kamarádku- Mainskou mývalí kočičku. On je fantastický, precizní člověk. A takovou chce mít i svou kočku. A tak ji vychovává. S láskou, něho a trpělivostí. Když Meow něco nekalého provede, láskyplně si ji vezme na klín, dívá se do jejích žlutých očí a racionálně logicky vysvětluje, proč to příště má být jinak. A Meow moudře poslouchá a příště… přitvrdí. A páníček ji dál neskonale miluje!

…a není vám to povědomé?