Pátrání po kořisti

Lov můžeme rozdělit to tří etap: vyhledávání kořisti, číhání na kořist a ulovení kořisti. Když si kočička všimne potencionální kořisti, bude jí dlouho pozorovat a zapojí zároveň čich, sluch i zrak. Když kočička kořist lokalizuje, začne se tichounce plížit. Bříško přitiskne k zemi, uši budou směřovat do předu, otevře široce oči a naprosto se soustředí na cíl. V případě, že kořist hýbe, může se kočička opakovaně zastavovat, než se rozhodne, že její poloha je nejvýhodnější pro útok. Tělo pak ztuhne a zadní nohy s pevně zapřou o zem. Když si ověří, že je načasování i její poloha v pořádku, skočí a její přední nohy jsou natažené a většinou se opírá pevně o zadní nohy. Toto je nejobtížnější chvíle z celého lovu. Jestli že kočička není dost zkušená, může kořit snadno proklouznout mezi tlapkami. Někdy však šelmička nechává ptáka či myš uniknout a tím zvyšuje vzrušení z lovu. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj povzbuzujeme vaše mazlíčky k lovu formou různých her a důmyslných hraček.

Kočička nejčastěji svou kořist usmrtí stiskem špičáků na šíji, čímž přeruší míchu, ne vždy se to však povede napoprvé. Kořist je tak jen nehybná a před smrtelným zakousnutím se mění doslova v hračku. Kočičky loví i větší kořist-například králíky či potkany. Vzhledem k tomu, že jde o větší kořist, kočička na ní většinou dopadne předními packami a teprve pak jí zakousne. Naši mazlíčkové však většinou pečlivě posuzují velikost i sílu případné kořisti. Rozhodnou-li se pro králíka, vybírají si raději mladé či nemocné a ne úplně dorostlé, kteří by je mohli bolestivě kopnout silnýma zadníma nohama. Zvlášť obezřetné jsou kočičky při lovu potkanů a krys, neboť je mohou při tvrdém zápasu velmi vážně pokousat.

Metody, kterými kočička loví.

Divoké kočky obvykle pozřou svojí kořist co nejrychleji. Kočky domácí obvykle otálejí a pojídají s přestávkami, při kterých se rozhlížejí. Je to dáno možná tím, že nejsou pod takovým tlakem. Když kočička začíná pojídat myš, postupuje nejprve od hlavy, kterou ukousne, postupně k trháků a pak téměř celu spolkne. Za ní následuje přední část těla. Pak postupuje od zadních nohou k břichu. Jsou kočky, jež spolknou i střeva, jiné nechají trávicí ústrojí bez povšimnutí. Jestli že pozřou srst i kůži, opět ji později vyzvrátí. Kočička si často pyšně svou kořist odnáší do svého domova. Počátek tohoto chování můžeme pravděpodobně najít v přinášení kořisti koťatům. Dalším častým chováním po lovu je zvyk hrát si s mrtvou kořistí, jako by si kočička chtěla zopakovat vlastní lov. Vyhazuje jí do vzduchu, skáče za ní, válí se po ní, může jí i schovávat a znovu jí nalézat. I když šelmička své dovednosti procvičuje, jak známe z našeho hotelu pro kočky či kočičímu hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj, mnoho jejích pokusů je neúspěšných.  Až 90% ptáků a 75% myší kočičce při lovu unikne. A to jsou pozorovány kočky zemědělské, nejedná se tedy rozhodně o lenivá zvířátka.

Mezi všemi kočkovitými šelmami včetně našich domácích mazlíčků platí názor, že nikdy nevíte odkud se vynoří další jídlo. Kočky domácí budou neúnavně lovit kořist, i když jí pak nesnědí. Kočky loví například rejsky či krtky, i když je jim jasné, že se nehodí k potravě, a po lovu se jich často přestanou všímat.

Nedílnou součástí života kočky je lov a to by majitelé těchto šelmiček měli respektovat a kočičce poskytnout bohatou nabídku náhradní činnosti. V hotelu pro kočky či kočičímu hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj se nám velmi osvědčila hra na honěnou, kterou s vaší kočičkou hrajeme a využíváme při tom dlouhého šustivého tunelu, kterým kočička divoce probíhá.