Výběr kočky

Kočičku si můžete vybrat podle různých hledisek, ale spíše se dá říci, že si kočička vybere vás.

Čistokrevná kočka

Kočičku můžete sehnat přes inzerát na internetu, v novinách až po nákup u registrovaného chovatele. Chcete-li pokračovat v chovu, vaše vybraná kočička musí být čistokrevná. Koupě kočičky je nutné sjednat smluvně, zde se mimo mnoha jiných okolností také uvádí, že je zvíře určeno pro chov. Pro většinu plemen platí, že je zákaz křížení. Smlouva by měla být podrobná, nový majitel by pak měl získat i osvědčení o registraci kotěte, formulář o převodu a písemné potvrzení, za jakých podmínek došlo mezi chovateli k dohodě. Chovatelé rovněž prodávají koťata, která si vyberete jako své mazlíčky. Buď se prodávají kastrovaná či s podmínkou, že v nejbližší době ke kastraci dojde. Prodávají se za nižší cenu, než koťátka určená pro chov. Jedná-li se o zodpovědného chovatele, jeho jméno získáte u chovatelských organizací. Budete-li mít zájem o úžasné Mainské mývalí kočičky, obraťte se na nás. Založili jsme si jejich krásný a zdravý chov! V našem hotelu pro kočky čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj se setkáváme často s případy, kdy se láskyplně ujímáte kočiček opuštěných a kočiček z útulků. Je možné, že takové kočičky už zažily rodinný život, některé možná prožily některá těžká traumata. Každá zodpovědná organizace by měla nabízet takové kočičky, o kterých je předpoklad, že si dobře zvyknou na svůj nový domov. S takovými zvířátky je třeba zacházet velmi trpělivě a raději je nedávat do domácnosti, kde už jiné zvířátko bydlí. Každá dobrá a zodpovědná organizace před předáním kočičky zjistí, jaký bude její nový domov. Dost nevhodným místem k pořízení domácího mazlika jsou například trhy. Opatrnost je na místě i v případě nákupů podle různých inzerátů. Vždy je dobré znát původní domov zvířátka.

Na co být opatrní?

Je dobré, když si nový majitel kočičky s sebou vezme někoho, kdo už o kočkách něco ví. Nemusí to být zrovna odborník, stačí, když to bude někdo, kdo snadno pozná jak má zdravá kočička vypadat. Je lépe se vyhnout zvířátkům, která stále mrkají, teče jim z nosánku či mají matný kožíšek. Koťátko by mělo být ve věku alespoň 12 týdnů- do té doby by mělo zůstávat u své maminky. Všechna koťata jsou krásná a roztomilá, a tak je dobré si vybrat to, které k vám nejpřátelštěji přijde prozkoumat nataženou ruku a nechá se klidně zvednout. Nedoporučuje se rozhodnout se jen tak naslepo, kdy si kočičku přeje jen jeden člen rodiny. Budoucí majitel i celá rodina by měli být ve shodě, všichni by měli kočičku chtít.

Nakonec je však vlastní výběr hodně záležitostí osobní sympatie a intuice, než osobních úvah.

Kluka nebo holku?

Jestliže kočička není určena k chovu, bude pravděpodobně kastrována, a tak rozdíl mezi klukem a holkou je jen nepatrný, ať se jedná o chování, zdraví či délku života. Stejně milí dokážou být, jak zjišťujeme v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu,hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj, kluci i holky.