Výcvik kočky II

Zrazovací prostředky

                Kočku nemá cenu kárat, uplyne-li delší doba po značkování. Pouze když ji přistihneme, můžeme použít prostředek zrazování- hlasité „ne“ a tlesknout či zašustit papírem. Jestliže vaše kočka značkuje během vaší nepřítomnosti, nemá cenu ji napomínat, rovnou se vydejte do obchodu, či ještě lépe k vašemu veterináři. V drogerii můžete zakoupit olej citronové trávy, lidem voní, kočičky však se místu s kapkou tohoto oleje obloukem vyhnou.

                Jestliže chcete kočičku odradit od škrábání látek a nábytku v bytě, trvalým a nejlepším řešením je pořídit kočičce účinné škrabadlo a naučit ji používat ho. Drápky jsou pro kočku hlavní prostředky přežití a lovu, a tak jejich broušení je pro ni chování vrozené a tudíž nemá cenu ho odnaučovat. Můžete ji však naučit drápky brousit na vhodném náhradním místě. Škrabadla se dají koupit v mnoha dobře vybavených obchodech pro zvířata, chcete-li se však pustit do jeho výroby, pamatujte na to, že škrabadlo má dosahovat výšky 60-90 cm a mít pevnou základnu. Na sloupek můžete použít měkké dřevo ideálně s kůrou ze stromu, který nesmí být jedovatý. Můžete použít na pokrytí kmene i silný a hrubý koberec, počítejte však s tím, že jej budete často měnit. Na sloupek můžete zkusit přilepit i korek, výborné řešení je obalit sloupek sisalovým provazem či lanem. Kočičku naučíte škrábání na vašem výrobku tak, že ji ke sloupku postavíte a předními packami jí budete škrábat po jeho povrchu. Vždy mějte na paměti, že úspěch působí rychleji při odměně.  V našemhotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj mají vaše kočičky k dispozici mnoho různých škrabadel v kójích, v herním prostoru i venkovním voliérovém výběhu.

Nezapomínejte, že i kočičky, které rády běhají venku, si tu a tam brousí drápky doma. Venku si tímto chováním také označují svá území.

Zakázané území

Určitě bude pro vás výhodné, odradit kočičku od nežádoucího chování, jako je vyskakování na stůl, kuchyňskou linku. Kočička by si rozhodně neměla hrát také s elektrickým kabelem. Opět vám pomůže zašustění tiskovinami a vaše hlasité „ne“.  Můžete jí také velmi jemně, ale pevně odnést z nebezpečného místa. V těchto případech musejí všichni členové rodiny dodržovat stejná pravidla, aby se kočička dobře orientovala. Zkuste se domluvit, která území vašeho domova jsou „mimo zákon“. Pamatujete na to však, že kočka je tvor svobodný, a tak by se její život neměl plnit zákazy. Určitě jste zjistili, že váš mazlíček stejně jako vy miluje křesla a pohovky. Můžete vyzkoušet kompromis, kterým je starší deka či polštář, který bude určený jenom pro chlupy vaší kočičky. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj si většina kočiček oblíbila křeslo pletené z banánového listí, je pro ně zajímavou schovávačkou a navíc tento typ pletiva je velmi odolný.

Respektujte také kočičku, když si své místo vybírá. Potřebuje mít dobrý rozhled a být uchráněna průvanu.