Venkovní kočka II

Co brát v úvahu

Pouštění ven s sebou nese i některé nevýhody. Jednou z nich může být nepřátelský postoj sousedů. Zvláště zahrádkáři či skalní milovníci ptáků kočky nesnášejí. Někteří lidí mohou mít i panickou hrůzu z koček. V takovém případě se musí začít vyjednávat. Sousedům nabídněte, že koupíte prostředek, který nedovolí kočkám vstoupit do jejich zahrady. Těžší bude ukonejšit milovníky ptáků, kterým je potřeba neustále vysvětlovat, že kočka je málokdy úspěšná při lovu opeřence. Do našeho hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj přijíždívá kočička v době líhnutí ptáčků na zahradě, aby majitelka šelmičky ochránila mláďata před případným úlovkem. Je pravda, že kočička má hluboce vrozenou reakci na pohyb a zvuk ptáků, a tak vyvěrá z její podstaty na ptáky číhat. Je pravda, že někteří chovatelé tvrdí, že vycvičí svoji kočičku tak, aby ptáčky ignorovala, to je však velice sporné.

Další nevýhodou pouštění kočičky ven může být pro majitele zvyk kočky nosit ke dveřím (či dokonce do domu či bytu) své úlovky. Kočička vám tím sice skládá poklonu, protože se s vámi chce o úlovek rozdělit, pohled však na zbytky myši či ptáka není zrovna vábný. Můžete se také pokusit o to, aby kočička nechávala své „trofeje“ venku tím způsobem, že kočičku pochválíte, dáte jí za úlovek pamlsek a „dárek“ odnesete. Je špatné, kdyby kočička dostávala vyhubováno za přinesení takové kořisti, protože kočička to rozhodně myslí dobře a vaše chování by ji jen mátlo.

Základní teritorium

                Základní součástí života kočičky žijící venku je její území. Jeho velikost je odlišná podle toho, jedná-li se o samce- ti (i kastrovaní) mají území větší než samice. A samozřejmě také závisí na hustotě kočičí obalenosti území. Tam, kde je vysoká hustota osídlení, může teritorium obsahovat pouze zahradu majitele a pár sousedních zahrádek, o které se mohou kočičky dokonce po domluvě dělit. Za to na venkově či samotě může mít jeden kocour teritorium velikosti menší vsi. Musíte učinit opatrný pokus území vystopovat, abyste zjistili, jak velké vlastně je. Často se stává, že majitelé po úmrtí jejich zvířátka dostanou vyjádření i od velmi vzdálených známých, ke kterým jejich šelmička pravidelně chodila.

V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj ztráta vašeho milovaného chlupatého kamaráda nehrozí. Do venkovního voliérového výběhu procházejí bezpečným tunelem, který spojuje hotel a venkovní venčení.

Typické teritorium čítá několik míst ke spaní, kterými jsou například za slunných dnů vyhřáté střechy aut či střecha garáže, ale i stinné porosty a podobně, důležitá místa pro výhled jako například střechy, vysoké stromy a samozřejmě loviště se spoustou myší a možná i další zdroje pamlsku v domech cizích lidí. Teritorium je zajímavé i tím, že je prošpikováno sítí cestiček, které spojují sousední teritoria několika koček.