Rodinné zázemí

Kočky divoké bývají spíše lovci než ukořistění, jejich koťata jsou však velice křehká a zranitelná. Opatrnosti se učí od své maminky. Mateřské hnízdo pro ně znamená bezpečí. Kočka žijící v domácnosti potřebuje mít zázemí podobné, může se jí hodit kartonová krabice nebo proutěný koš, cena většinou nerozhoduje. Je důležité, aby její pelíšek byl v dohledu a doslechu rodinného ruchu, nesmí být však v průvanu ani rámusu. Jestliže se vaší kočičce pelíšek nelíbí, určitě si nějaký najde sama. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy, kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj mají vaše kočičky k dispozici naše luxusní pelíšky, které po každém návštěvníkovi důkladně vypereme a vydezinfikujeme. Stejně tak mohou však použít jako své nové útočiště oblíbenou přepravku či vlastní pelíšek.

Klid a ticho:

Kočička tráví spánkem až tři čtvrtiny dne, dává přednost teplému bezpečnému místu, né však vždy nezbytně doma. Kočičky, které běžně pouštíte ven, si mohou najít útočiště ve spoustě příhodných míst a to v různou denní dobu- může to být pod košatým stromem během parného dne, na střeše v odpoledním slunci apod. Určitě jste si všimli, že i vaše kočička žijící doma pečlivě sleduje slunce a podle něj přechází z jedné místnosti do druhé. Kočky, které s Vámi žijí pouze doma, svým spánkovým režimem napodobují režim chodu vaší rodiny a domácnosti a tak, bude-li vaše rodina celý den mimo domov, vaše kočička většinu času prospí a k jídlu bude připravená, až se vrátí ostatní. Kočky milují klidný a ničím nerušený spánek V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy, kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj si k tomu rádi vybírají příjemná odpočívadla, teplá místa na radiátoru opatřená závěsnou kočičí pohovkou. Kočičku při spánku rozhodně nerušte, mohla by se vám začít vyhýbat. Naopak upřednostňují tichý hovor, tichounce znějící rádio s mluveným slovem, což se osvědčuje i v době, kdy jsou ponechány samy.

Sebeúcta:

Velmi typickou vlastností koček je nezávislost. Většina psů udělá jakékoli opičky, aby se člověk rozesmál, humor však do kočičí povahy příliš nepatří. Nikdy se kočičce nesmějte, jestliže nešikovně spadne, nesnažte se ani kočičku učit různým zábavným kouskům, některé kočky je však dobrovolně předvádějí. Rozhodně kočičku neoblékejte, nevyžaduje-li třeskutý mráz v kombinaci s velmi nízkou kožišinou… Dětem velmi jasně vysvětlete, že kočka hračka není, ale člen domácnosti.

Svoboda:

Kočky žijící v přírodě si naprosto svobodně vybírají a značkují své území, volí si vlastní dobu na pohyb i jídlo. Život v domácnosti nevyhnutelně tuto kočičí svobodu omezuje, zároveň však odstraňuje její nebezpečí a rizika, jako je zima či mokro, hlad. Pro kočky je to výměna přiměřená a dobrovolná.