Zdravá kočička

                Od přírody jsou kočičky zvířata zdravá a většinou odolná, a tak veterinárního lékaře většinou navštíví jen při běžném očkování či kastraci. Jejich zdomácnění jim z života odstranilo spoustu nebezpečí spojených s životem divokých šelmiček: nepřízeň počasí, útoky predátorů, nedostatek potravy či infekce a cizopasníky.

Klíč ke zdraví

                Je však pravdou, že i domácí kočky nejchráněnější jsou vystaveny možnosti nákazy i nejrůznějším negativním vlivům- ať už je to chlad či smrtelné infekce. V našem hotelu pro kočky čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj vyžadujeme pro ochranu vašich kočiček proto základní očkování trojkombinací proti nejčastějším kočičím nemocem. Můžete tak být naprosto klidní, že vaše kočička je v bezpečném prostředí.

                Je několik možností, kterými zodpovědný majitel kočičky zajistí pro kočku co možná nejzdravější život.

Očkování

                Jedná se o očkování proti nejběžnějším kočičím nemocem, jakými jsou: panleukopenie, kočičí chřipka a virus kočičí leukémie. Ve spoustě zemí musejí být kočky očkovány proti vzteklině. V Čechách toto očkování není povinné a tak ho ani v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu,hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj nevyžadujeme. V případě však, že vaši kočičku berete na výstavu koček, i očkování proti této nemoci je nutné. Koťátka lze běžným očkováním očkovat již asi od dvou měsíců. Koupíte-li koťátko u dobrého chovatele, bude už částečně či plně očkováno a dostane i očkovací průkaz. Následně se samozřejmě doporučuje každoroční přeočkování, při kterém veterinární lékař kočičku také prohlédne. Dobré hotely pro kočky jako je to i v případě našeho hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičího hotelu,hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj vyžadují platné potvrzení o očkování, odčervení i odblešení.

Týdenní prohlídka

                Druhým častým způsobem ochrany vaší kočičky je preventivní prohlídka jednou za týden, kterou provádíte sami a můžete ji spojit například s česáním- dlouhosrstá plemena samozřejmě vyžadují česání častější. Při této prohlídce dobře prohlédněte srst- rozhrňte ji hřebenem, zjistíte tak, že v ní nejsou žádní cizopasníci. Vaše kočička také nesmí mít žádný výtok z očí, uší ani nosu či okolo řitního otvoru. Pouštíte-li vašeho mazlíka ven, prohlédněte dobře tlapičky, zda na nich nejsou škrábance, zadřené třísky či špína. Pamatujete na to, že vnitřek tlamičky má mít růžové zbarvení a zuby mají být bílé. Proto je dobré, abyste již koťátka přivykali na pravidelné čištění zubů. K tomu nejvhodnější je zvláštní kartáček, který lze koupit v některých obchodech či raději u veterináře a speciální zubní pasta pro kočky.

Hygiena

                Třetí důležitý předpoklad pro zdraví vaší kočičky je přísná hygiena. Je ideální, když substrát v kálecí misce vyměňujete pokud možno hned po použití. V našem hotelu pro kočky čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj dbáme velmi pečlivě na hygienu vašich kočiček a používáme účinné, avšak pro kočičku šetrné dezinfekční prostředky.

Potrava

                Čtvrtým důležitým prvkem, který se podílí na zdraví a dobré kondici vaší kočičky je promyšlená a dobře vyvážená strava. V přírodě ji tvoří čerstvě ulovená kořist, jejíž složky obsahují ideální složení bílkovin obohacených o vlákninu a vitamíny. Většina chovatelů tomu rozumí, někdy se však zapomíná na přiměřený přísun vody, která je pro kočičku nezbytná. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský krajmají vaše kočičky kromě neustále čerstvé vody k dispozici ještě kočičí fontánu s přefiltrovanou vodou, která je u šelmiček velmi oblíbená. Jestliže zjistíte, že vaše kočičky pijí málo, je dobré jim i obvyklé krmení zalít horkou vodou a tím vytvořit jakousi „omáčku“. Málokterý majitel kočičky odolává pokušení dát svému mazlíčkovi pamlsek, rozhodně se však doporučuje s nimi šetřit.