Poměrně věrohodným příznakem nemoci je nechutenství. Nemusíte však svou kočku dobře znát, některé kočky jsou výborní jedlíci, jiné jedí málo a jsou velmi vybíravé. Jestli jste už vypozorovali, jaký vztah k jídlu má vaše kočka, snadněji si všimnete jakékoli změny ke krmení, která může být varovným signálem. Nechutenství však může být způsobeno i jinými důvody než je přímo nemoc. Kočka, která chodí ven, si často kořist uloví či ji nakrmí někde jinde. Také mnohé teritoriální půdky mohou způsobit stres, který kočce omezí chuť k jídlu. U domácí kočky se často stává, že na jeden či dva dny přestane jíst v důsledku změny způsobené například příchodem jiného mazlíčka, změnou pravidelného režimu či jen dokonce přestěhováním nábytku.
V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj jsme na tuto situaci dobře vyzbrojeni a kočičce snadno šetrně podpoříme chuť k jídlu.
Počítejte také s tím, že se často stává, že kočička zvyklá na určitý druh stravy, ji najednou začne odmítat. V této situaci je dobré, když jí nabídnete nějaký zvláštní pamlsek, například olejovku.
Jiné příznaky
Nechutenství bývá v případě nemoci provázeno dalšími příznaky, těmi může být netečnost, zvýšená teplota, ukrývání se či situace, při které se kočka běhající venku odmítá vrátit domů. I v těchto případech je třeba kočičku dobře znát. Jestliže tento stav trvá déle jak 24 hodin, poraďte se s veterinárním lékařem, aby nemohlo dojít k závažnému zdravotnímu stavu nazývanému jaterní lipidóza. Zvířata, stejně tak jako lidí, vycítí, že v případě nevolnosti je lépe skrýt se do tichého koutku, spát a věřit, že nevolnost pomine. Většinou se tak opravdu stane, dalším příznakem nemoci u kočičky je přetažení mžurky neboli třetího víčka. Někdy se tak stává, když kočička podřimuje. V normálních situacích však mžurka vidět není. Dalším vodítkem může být stav kůže a srsti. Jsou-li chlupy naježené a nepřiléhají k sobě navzájem, kočička se snaží zvýšit svoji tělesnou teplotu. K příznakům nemoci patří i nepravidelné močení či kálení, nadměrné slinění, nezvykle hlučné a hltavé pití či nezájem umýt se po jídle.
Slabost
Další nezvyklý příznak, který nemusí však budit veliké obavy, i když vypadá velice poplašně, je ojedinělé zvracení. Kočičky zvrací snadno, hlasitě a z mnoha příčin. Je to způsob, kterým se zbavují smotků chlupů (bezoárů) z žaludku. Často také sežerou kořist, která podráždí žaludek. Jindy prostě jen hltavě polykají. Potrava se pak dostává do trávicí soustavy nerozmělněná a veškeré její štěpení probíhá v žaludku a střevech, zatímco u jiných živočichů a ž v ústech. Žaludek kočky se tak proto snadno přeplní a kočka dělá při žraní časté přestávky. Jestliže zvracení trvá déle, jedná se pravděpodobně o příznak mnohem vážnější.
Nadměrné močení
I nadměrné močení může být příznakem nemoci. Určitě znamená, že se v životě kočky objevilo něco rušivého, něco co způsobuje stres. Jestliže situace přetrvává, volejte veterinární lékaře. Jakmile kočku prohlédne a shledá ji v pořádku, poraďte se s odborníkem na chování koček.
V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj máme rozsáhlou terapii na odbourání stresu i pro velmi citlivé a labilní kočičky.