Péče o starou kočičku

Projevy stárnutí:

Průměrná délka života domácí kočičky je asi 14 let, může však žít i o hodně déle. Kastrované kočičky přežívají většinou nekastrované, vysvětluje se to tím, že jsou méně toulavé a tím se vystavují i menším rizikům. Právě toto bývá hlavní důvod kastrace. Do stáří okolo 10 let je většina kočiček čilá a hravá. Je to věková hranice, která se přirovnává k 60 člověka. Toto ještě není žádné stáří, kočička však může mít pomalejší reakce, horší zrak i sluch, delší období spánku o proti kratšímu období aktivity. Některé kočičky jsou však zdárnými lovci až do smrtí. Od věkové hranice 10 let je dobré chodit s kočičkou k veterinárnímu lékaři 2X ročně, termíny dodržování očkování jsou samozřejmostí, neboť starší kočička je mnohem méně odolná vůči nemocem.V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj míváme kočičí hosty i ve věku mezi 14-18 lety a těší se velmi dobrému zdraví i aktivitě.

Prvními známkami stárnutí bývají drobné změny v chování- kočička je více náchylná prochladnout, raději spí, vyhřívá se někde v teple a méně jí. Hra už není tak divoká, neboť se šelmička mnohem rychleji unaví. Často srst bývá lesklá, je řitší a kolem nosánku se mohou objevit šedivé chluby. Kocourci začnou mít podbradek. Kočky od středního a vyššího věku ubývají ryhleji na váze- není to však pravidlo- některé mohou i díky nedostatku pohybu trpět nadváhou. Je tedy dobré, aby starší kočička se přiměřeně pohybovala. Jestliže je vaše šelmička zvyklá chodit ven, ve stáří tam bude nejspíše trávit méně času, bude méně lovit než za mlada. Nebude se však chtít vzdát dosavadního způsobu života, její pobyt venku bude vždy jen kratší a to především v teplém počasí. V našemhotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský krajbude mít vaše kočička k dispozici bezpečný a pohodlný venkovní voliérový výběh, ve kterém se může vyhřívat na sluníčku, sledovat motýly i ptáčky a při únavě se vrátit do své koje.

Správný jídelníček:

Kočička ve starším věku potřebuje přijímat potravu, která je bohatá na snadno stravitelné bílkoviny a obsahuje dostatek vitamínu a minerálních látek. Vy však samy do krmiva nepřidávejte nic, aby nedošlo k předávkování kočičky, vždy se předem poraďte s veterinárním lékařem. U některých kočiček ve starším věku je vhodnější podávat 3-4 porce denně místo obvyklých 2. Dávejte dobrý pozor, zda kočička nemá zažívací potíže. U starších kočiček často bývají problémy se zánětem dásní či se špatným chrupem. Nechuť k jídlu však může předznamenávat i onemocnění ledvin. Toto je onemocnění typické pro starší kočky. U starších šelmiček je potřeba dávat velký pozor, zda kočička přijímá dostatek vody. Jestliže málo pije, krmení jí namočte. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj má váš chlupáček k dispozici fontánu, z které vytéká přefiltrovaná voda. Pro kočičku je to zároveň i dobrá hračka.