Rozmnožování II

Říje:

protože cyklus kočičky je pravidelný, lze poměrně přesně předpovědět a následně udělat potřebná opatření- což znamená domluvit u chovatele kocoura (samozřejmě vč. připouštěcího poplatku). Chodí-li vaše kočička ven, je ideální, narodí-li se koťátka v teplejším období roku, aby si mohla kočička teplých dnů užívat a ze slunce čerpat sílu v době, kdy je poměrně oslabená. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj nabízíme vašim kočičkám bezpečný venkovní voliérový výběh, ve kterém se mohou slunit a zároveň skrýt před žhavými slunečními paprsky.

Připouštění:

Nejčastěji se bere kočička ke kocourkovi druhý či třetí den říje, kdy začala s válením a nechává se u něho 3-4 dny. Jestliže se navzájem neznají, první den jsou sice spolu, a však odděleni např. pletivem. Druhý den se pustí k sobě a obvykle dojde několikrát k páření. Jsou páry, které si krom páření udržují odstup- jiné se k sobě tulí a spinkají v jednom pelíšku. Jestliže dojde k oplodnění, musí být kočička minimálně 14 dní v klidu domova. Do našeho hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj přijímáme i kočičky březí a však samozřejmě v dobrém zdravotním stavu. I po oplodnění je kočička v říji a její projevy nepřestávají. Pro kocoury je velice přitažlivá a její vůně mohou vyvolat shromaždování kocourů pod okny s poměrně hlučným zvukovým doprovodem. Jestliže by přišla do kontaktu s jiným kocourem, mohlo by dojít k dalšímu oplodnění a ve vrhu by pak byly koťátka po dvou otcích. Po úspěšném spáření se koťátka narodí asi za 63 dní.

Březost a porod:

Majitel by se měl k březí kočičce chovat vlídně, klidně, věcně neboť je to období pro kočičku naprosto přirozené. Samozřejmě každé rozrušení kočička vnímá. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj nabízíme vašim kočičkám naprosto vlídné, pohodové prostředí, ve kterém jim bude za všech okolností dobře. Jestliže je majitel kočičky zbytečně úzkostlivý, může se stát, že kočička pro svoji závislost na majiteli v čase porodu nebude dobře plnit své mateřské povinnosti.

Příprava na porod:

Jestliže jste byli zvyklí pouštět vaší kočičku ven, pokračujte v tom minimálně po 6 týdnů její březosti. Jestliže je vaše kočička vyloženě pokojová normálně si s ní hrajte. Je samozřejmě potřeba ji česat a dobře o ní pečovat. Březí samice bývá ve vrcholné kondici, a proto nepotřebuje s vyjímkou posledních dní před poroden žádnou speciální péči. Březost samozřejmě není nemoc.