Máme mít kočku v bytě?

 Po pořízení kočičky možná stojíte před otázkou, má-li být váš nový člen rodiny pouze v interiéru či ji umožníte volné pobíhání venku. Mezi veterináři, milovníky koček a chovateli je to téma věčné. Nedá se zodpovědně říci, jestli kočičce, kterou chováte pouze doma, vnucujete způsob života, který je jí nepřirozený. Je potřeba se na celou situaci podívat z různých hledisek.

Výběh- ano či ne?

                Jestliže žijete v prostředí, kde je možné kočičku naprosto bezpečně vypustit kolem vašeho domku, pak nic proti tomu. Její chování, vrozené instinkty a pudy ji dobře vybavily k volnému pohybu. Má skvěle vrozené sociální chování vůči ostatním kočkám, které jí umožní vytvořit si vlastní teritorium. Jestliže však máme hodnotit pro a proti, tato varianta přináší spoustu nebezpečí, na kterou ji kočičí instinkty připravit nemohly. V první řadě to je automobilová doprava. Do našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy velmi často telefonujete vy, zoufalí majitelé, abyste mi s pláčem sdělili, že vaše milovaná kočička zemřela pod koly aut.

I postřiky rostlin a hnojiva, která zůstanou na těle myší včetně jedu na krysy a potkany, dále pak psi, kteří přímo ohrožují kočičky, jsou krajně nebezpečné. Rozumíme však, že chcete dopřát vaší kočičce ochutnat čerstvý vzduch, zpívání ptáčků… V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy nabízíme vašim šelmičkám skvělé řešení naprosto bezpečný venkovní voliérový výběh, které je tunýlkem propojen přímo s hotelem. Nemůže se proto stát, že by kočička utekla. Ve voliérovém výběhu má k dispozici strom, záchůdek, jídlo i pití a záhonek s kočičí trávou. U vás majitelů kočiček, získal výběh na velké oblibě, proto jsme pořídili i další.

Máme kočičku koupit dítěti?

                Je dítě zralé na to, aby chovalo kočku? Ve věku okolo osmi let je touha po domácím zvířátku velice častá. Převládají dívky. Pro dítě je velmi lákavá představa, že dostane chlupatou hračku na hlazení, veselé hraní či mazlení se. Koťátka k tomu přímo vybízejí. Na prvním místě by si vaše dítě mělo jasně uvědomit, že kotě nezůstane jenom malá kulička chlupů, ale že poměrně rychle z něj vyroste dospělá kočka. Měli byste také vysvětlit, že kočička je skvělý společník, ovšem jenom tehdy, když chce. Jestliže má kočička chuť odpočívat a podřimovat, člověk ji nesmí rušit. Velmi pečlivě to ohlídejte. Vaše dítě nesmí být v těchto situacích zklamané, či dokonce na kočičku zlé. Zvažte sami, kolik tolerance ve vašem dítěti je. Dalo by se říci, že osmileté zodpovědné dítě je většinou schopné se o kočičku postarat. Nezbytné také je, abyste kočičku, kterou vybíráte pro vaše dítě, vybrali přímo od chovatele, který přivyká kočičky dětem.