Očkování

V kapitole: když kočka a nemocní jsme si popsali základní kočičí nemoci. Jedná se o tzv. kočičí rýmu, kočičí mor a kočičí leukémii. Proti těmto nemocem existují vakcíny, kterými můžeme nechat očkovat naši kočičku u veterináře. První očkování proti kočičí rýmě a kočičímu moru provádíme u koťat mezi osmým devátým týdnem po narození a proti kočičí leukémii mezi devátým a desátým týdnem. Přeočkování následuje u kočičí rýmy a moru mezi dvanáctým a třináctým týdnem a proti kočičí leukémii mezi dvanáctým a čtrnáctým týdnem života koťat. Každé očkování a přeočkování je zaznamenáno do očkovacího průkazu kočičky.

V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… vyžadujeme pokaždé kočičky toto základní 3 očkování, která má kočička, zaznamenaná ve svém očkovacím průkazu. Dalším onemocněním je nakažlivý zánět pobřišnice, kterému jsou kočky na film ve věku 6 měsíců až 4 roky. Toto onemocnění se někdy označuje velkými písmeny FIP – felinní infekční peritonitida. Onemocnění končí většinou smrtí zvířete. Samotné onemocnění jistě není dokonale popsáno, ví se ale, že je většina koček k sobě na své koronaviry, aniž by onemocněly Nemoc je zákeřná tím, že nakažená kočka může žít několik let bez příznaků nemoci, ale je jejím přenašečem. Nemoc probíhá u infikovaných koček rozdílně a většinou se projevuje nádorovým onemocněním vnitřních orgánů. Na člověka a je tato nemoc nepřenosná. Proti této nemoci existuje očkování, kde je první očkování je v šestnáctém týdnu a přeočkování ve dvacátém týdnu, ale jeho účinnost je dle odborníků sporná. Další smrtelnou nemocí je vzteklina, která se na území České republiky v posledních letech nevyskytovala, ale v posledním roce zde byla nalezena zvířata infikovaná touto smrtelnou nemocí. Toto očkování není pro kočky povinné ani na výstavách.

Pokud s námi kočička žije ve společné domácnosti, je důležité provádět pravidelné odčervovací kůry. Pokud se kočka pohybuje venku, měla by být odčervována čtyřikrát do roka. Pokud kočka žije pouze doma, stačí provést tuto kúru jednou ročně. Proti těmto vnitřním parazitům existují různé preparáty ať už ve formě tablet, pasty, kapičky za krk tzv. spot – on. Pokud kočička chodíte ven, měli bychom také používat preparáty proti bleškám a klíšťatům. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… vyžadujeme, aby kočička měla před nástupem aplikovaný tento přípravek proti blechám a základní očkování proti kočičímu moru, kočičí rýmě a kočičí leukémii. Pokud kočička nemá toto základní očkování, nebo ho má již propadlé, tak můžeme v krajním případě zajistit očkování v našem hotelu za poplatek. Zodpovědný majitel kočičky se však bude snažit, aby nedošlo k tomu, že mu skončí platnost očkování.

Pokud s námi kočička cestuje do zahraničí, je nezbytné, aby měla vystavený mezinárodní očkovací průkaz a v něm zaznamenána všechna očkování, která jsou povinná pro cílovou zemi, kam s kočičkou cestuje. Jen tak se může vyhnout nucenému návratu z hranic zpět. Také v případě zahraničních klientů v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…vyžadujeme mezinárodní očkovací průkaz.