Pravidelná péče v životě kočky.

Kdo má vlastní kočku tak ví, že kočky jsou velice čistotní tvorové. To však neznamená, že se o kočku doma nemusíme starat. Velice dobré je naučit kočku pravidelným očistným rituálům již odmala. V případě, že jsme si pořídili již dospělou kočku, budeme potřebovat hodně trpělivosti, abych tomu kočku naučili. Výsledkem této snahy bude kočka čistotná a také zdravá. Pokud žije kočka společně v naší domácnosti se psem, nebo chodí sama ven, pak je třeba jí pravidelně podávat preparáty proti bleškám, a to ve formě spotu (kapičky za krk) anebo ve formě tablety pro perorální užívání. Tyto prostředky jsou účinné obvykle 1 měsíc, ale existují i prostředky, které jsou účinné až 3 měsíce. Také bychom neměli zapomínat na pravidelné odčervování. Péči o svoji srst se kočka věnuje velice pozorně. Největším pomocníkem je jí její vlastní jazyk a tam, kam jazykem nedosáhne, použije olíznuté tlapky. Pokud je ale znečištění většího rázu , pak kočička používá zoubky, kterými si odstraní případné dredy či zauzlíkování srsti. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…dopřáváme kočičkám všechny služby spojené také s očistou, pokud si to majitel přeje. Začínáme pravidelným kartáčováním, hygienou očí-je-li třeba či celkovým koupáním s následným použitím speciálního kočičího kondicionéru podle typu kočky resp. její srsti.

Krátkosrsté kočky si většinou vystačí se svojí vlastní péčí. Naši pomoc budou potřebovat jen v případě nemoci nebo jiného zdravotního handicapu (otylost, stáří ). Nicméně i těm zdravým bychom se několikrát za rok měli věnovat tím, že jim kožešinku pořádně vyčešeme a zkontrolujeme, zdali je v pořádku, Dlouhosrsté kočky vyžadují naši pravidelnou pomoc s rozčesáváním a péčí o srst. Nikdy bychom neměli nechat situaci dojít tak daleko, že kočka bude samý dred a jediné řešení bude ji u veterináře uspat a nechat ostříhat strojkem. Tím, že budeme kočku odmala navykat na to, že péče o starost o její srst může být příjemná – hladíme ji při tom, šeptáme na ni atd. Bude tato chvíle i pro ni příjemná a nebude ve stresu, když se rozhodneme pro tuto podporu.

Při zvlášť silném zašpinění, kontaktu s jedovatými látkami, kožních nemocech koček je mnohdy třeba kočičku vykoupat. Vždy je to potřeba dělat s opatrností a klidem , aby kočička nepodstupovala zbytečný stres. Také v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…poměrně často kočičky koupeme na žádost jejich majitelů. Používáme k tomu výhradně šampony a kondicionéry zakoupené u veterinářky specializující se na dermatologii koček.