Příprava na výstavu 2

 

Minule jsme mluvili o koupání kočky. Pokud naše kočka nesnáší, můžeme koupel ve vodě nahradit suchým šamponem. Stejně jako koupelna zloděje, je tento úkon lépe provádět ve dvou osobách. Existuje mnoho druhů šamponů a suchých šamponů. Nejlépe je nechat si poradit u svého veterináře. Nikdy nepoužíváme přípravky, které jsou určeny pro lidi. Koupil i suché šamponování provádíme v dostatečném předstihu před samotnou výstavou.

Pokud budete chtít, vaší kočičku můžeme v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj….také vykoupat.

Jednotlivé země mají různé předpisy pro výstavy koček. Proto je nutné si včas přečíst předpisy pro danou se mi, kde budeme vystavovat. Týká se to zejména zejména pokrývek, které musí být v některých zemích tkané – například ve Velké Británii.

První výstavy koček byly ve Velké Británii. V ostatních zemích Evropy (například Německo, Francie, Holandsko, Belgie) se výstavy koček začaly organizovat již v 19. století.

Zájem o jednotlivá kočičí plemena také podléhá jisté módnosti. Dlouhodobě čeští milovníci koček a chovat ale dávají přednost britským kočkám a také v poslední době mainským mývalím kočkám. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… máme rádi všechny kočičky bez rozdílu plemen.

Jak jsme se již zmínili, všechny činnosti spojené s výstavami, jako například stříhání drátků, koupání, očista kočky, jsou činnosti, na které si musí každá kočička postupně zvyknout. Tzn., že k těmto činnostem přistupujeme pravidelně a s velkou trpělivostí. Pokud nebudeme trpěliví, nebude ani naše kočka trpělivá. Pro kočku tyto činnosti mnohdy znamenájí poměrně nepříjemný zážitek. Proto se snažíme, aby úkon byl co nejrychlejší a abychom byli dostatečně trpěliví a vlídní. Kočka se nám potom odmění vlastní trpělivostí.

I v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… přistupujeme ke všem činnostem s trpělivostí a vlídností. Kočky, které jsou u nás ubytované, netrpí žádným stresem a jejich majitelé jsou spokojení a pravidelně se k nám vracejí.