Příprava na výstavu 1

 

Chceme-li, aby naše kočka byla na výstavě úspěšná, musíme kočičku připravovat již od dětství. Přípravu kočičky můžeme rozdělit na 3 oblasti Za prvé – pobyt v přepravce. Za druhé – transport. Zatřetí – manipulace  cizími lidmi. Pobyt v přepravce, by kočička neměla mít spojen s nepříjemnými zážitky. Pro nácvik pobytu v přepravce nepoužíváme stejnou přepravku jako přepravku určenou transportu na veterinu. Ve výstavní kleci bývá kočičí záchod, mističky, hračky. Výstavní klec je také větší než obyčejná  přepravka- V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… Mají kočičky samozřejmě mnohem více místa, než na běžných výstavách. Prostorná, jako je je základní předpoklad spokojenosti kočičky. Dále u nás máme také dostatek pohybu.

Veškerý výcvik kočičky pro výstavy, nesmí mít kočička spojen s pocitem nepříjemna. To také znamená, naučit kočičku cestovat. Nejlepším způsobem je začít holčičku brát do auta již jako koťátko. Vždy dbáme na to, aby kočičkami byla v přepravním boxu, který je dobře upevněný , aby nedošlo ke zranění kočičky- Dále musíme naučit naši kočku, která akci s cizími lidmi. Na výstavě s ní budou manipulovat cizí lidé – stewardi, V domácím prostředí můžeme toto simulovat přítomností našich známých, kteří budou s naší kočkou také manipulovat. Naše snaha přesto nemusí korunována úspěchem. Někdy se může stál, že naše kočka odmítá jakékoliv snahy po další výcvik. V tomto případě se musíme smířit s tím, že změní asi žádný šampion výstav nebude. V kostce můžeme přijet, že hlavním cílem chovatelů nejsou výstavy asi s tím spojené úspěchy, ale zdravý život vaší milované kočky. A proto kvalitní krmení, kvalitní způsob života, kvalitní veterinární péče a hlavně naše láska zajistí kočičce spokojený a krásný život.

Někdy  potřebujeme naši kočičku  ubytovat po dobu naší nepřítomnosti. Pokud využijeme hotel pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… pak se nám mnohé návyky , které získala při výcviku na výstavy, hodí i při transportu kočičky do tohoto místa.

Intenzivní příprava kočky na výstavu začíná zhruba 4 týdny před výstavou. Budeme také potřebovat potvrzení veterináře o zdravotním stavu naší kočky. Také budeme muset věnovat více času péči  o srst. Kočka se musí mnohem častěji česat a srst musíme zbavit všech nečistot a chuchvalců Také musíme kočičku vykoupat a ostřihat jí drápky.  Na tyto činnosti by naše kočka měla být už zvyklá. Obyčejně je provádíme ve dvou. 1 obchod drah a druhý provádí úkon. Ke stříhání drápů používáme speciální kleštičky. Pokud si na to troufneme, můžeme zajít k veterináři. Pro koupání koček se nám nejlépe osvědčil speciální dřezs pracovní deskou. Opět 1 koutku dražší a druhý šamponuje, oplachuje a vysouší. Jen málo koček se koupe rádo. Proto by měla být koupel klidná, ale ne zbytečně dlouhá.

Také v našem hotel pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…provádíme koupání kočiček. A zvládáme to naprosto perfektně.