Vítáme tě u nás.

Ještě dříve, než se budeme zabývat, jakou kočku si pořídíme, nesmíme opomenout seznámit se ještě s posledními riziky, které by mohly naši kočičku doma ohrozit. Pokud by přímé ve druhém či vyšším patře bytového domu, měli bychom zajistit i balkon ochrannými sítěmi, které by zabránily, že kočička může vypadnout. Kočka bez problémů zvládne skok z prvního patra, pokud je zdravá. Pokud by však vypadla z patra pátého, může dojít k těžkému zranění při smrti kočky. Velice se nám osvědčily speciální sítě, které se používají na ochranu památek proti holubům. Nechají své velice lehce upevnit a jsou odolné vůči drápkům i povětrnosti. Sítě se samozřejmě nechají také koupit ve specializovaných obchodech pro zvířátka. Dalším rizikem pro náš budoucí kočku se můžou stát jedovaté rostliny. Je dobré, co nejdříve seznámit s rostlinami, které jsou pro kočku jedovaté a které by se neměly v pokoji v květináči ani jako řezané vyskytovat. Je to například narcis, tulipán, konvalinka, kapradí, kala, orchidejí, chryzantéma, hortenzie, jasmín, oleandry, řeč Ján, zimolez, a další rostliny. Pro důkladné seznámení se s těmito riziky je dobře podívat se na internet. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… používáme zejména šantu kočičí a kočičí trávu. Samozřejmě u nás žádnou jedovatou rostlinu nenajdete. Také na oknech hotelu jsme umístili bezpečnou mříž. V domácnosti mohou představovat další rizika, například tablety léků, různé prostředky k hubení plžů, slimáků, krys anebo další chemikálie. Kočky jsou velice zvědavé a nedopatřením by mohly olízat či sníst tyto látky a otrávit se. Proto je dobré je uchovávat na dobře uzavřených místech.

Teď je načase rozhodnout se, jakou kočkou si posvítíme. Je to podobné jako ve vztahu u lidí – ne vždy si partneři dokonale „sednou“. Nejdříve si musíme ujasnit, pořídíme-li si kočku dospělou nebo kotě. Každá varianta má samozřejmě své výhody a nevýhody. Pořídíme-li si kotě, Bude to od nás vyžadovat mnohem mnohem více péče a starostlivosti, než když si pořídíme kočku dospělou. Malé kotě pro nás bude vyžadovat mnohem více pozornosti. Na druhou stranu si ho můžeme vychovat mnohem lépe než kočku dospělou. I když na druhou stranu víme, jak to s výchovou kočky dopadá. Kočka není pes, a proto si také pořizujeme. Kočka je prostě osobnost a parťák. První dny, po příchodu malého kotěte, je úplně nejlepší, když s koťátkem budeme doma celý den. Pokud je to možné, vezmeme si dovolenou. Také jsme se nezmínili ještě o jedné důležité věci. Ještě předtím, než si kočičku pořídíme, bychom měli zjistit, zdali nemáme alergii na kočky.

Pokud lékař zjistí, že někdo z rodiny má tuto alergii, neznamená to ještě konec našich nadějí pořídit si kočičku. Existují kočičí rasy, které nemají srst a proto jsou vhodné i pro alergiky.. Patří mezi ně např. kanadský sphynx. Můžeme říci z vlastní zkušenosti – měli jsme jich už v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…mnoho a jsou to výborní společníci.