Výstavy a jejich rozvoj

             Kočičí výstavy jsou nesmírně zajímavý světem, plným soutěživosti, a intenzivních prožitků. Dílem tomu tak je díky sledování účastníků z říše lidí i dílem posuzování kočičích krasavců a krasavic. V roce 1598 se ve Winchesteru v Anglii konala pravděpodobně první výstava koček. Podle jakých hledisek, při ní byly kočky posuzovány, není jasné. V 19. století se občas konaly výstavy v USA- byly to výstavy zemědělských koček mainských mývalích, které se konaly jako součást venkovských slavností. V dnešním slova smyslu se první výstava konala v jižním Londýně v roce 1871.

Do našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy přijíždějí také chovné kočičky a ty, které absolvují dnešní výstavy.

Jakmile začala být kočka šlechtěna pro její vzhled a stálý typ, bylo jasné, že chovatelé chtějí porovnávat své výsledky s výsledky ostatních. První výstava koček v Británii vznikla nápadem malíře, milovníka koček a spisovatele Harrissona Weira. Tato výstava se pak stala jednou z hlavních událostí v Londýně. Organizátor této výstavy sepsal také standardy, podle kterých mají být posuzovány jednotlivé kočičky, a zároveň byl jeden ze tří posuzovatelů. Svou práci shrnul v příručce Naše kočky. V ní také píše o tom, jak je důležité pořádat výstavy koček pro lepší srovnání plemen, barev a kreseb kočky. Hlavním cílem kočičích výstav pořádaných Weirem byla pohoda koček.

                Do našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy přivážíte výstavní mainské mývalí kočky, ruské, britské i burmily.

Výstavy vždy lákaly tisíce obdivovatelů koček, ti pak po svém návratu domů organizovali ve svém kraji další vlastní výstavy. Výstavy se snažily o nejzákladnější třídění jak koček domácích, tak koček exotičtějších plemen. Uvádí se, že při některých výstavách byly dokonce odlišné kategorie pro „kočky patřící pracujícím lidem“, kde se platil nižší účastnický poplatek, bylo tam však také nižší peněžní ocenění. Nikdy však důvodem výstav nebyly peníze. Zisk byl tehdy i nyní nedůležitý. Jejich půvab spočívá především v možnosti vyměňovat si rady a poznatky s lidmi, kteří mají podobné smýšlení jako vy.

Chovatelské kluby

                První národní výstava v USA se konala v roce 1895 v New Yorku. Organizoval ji Angličan James T. Hyde. Tato výstava připravovala rozmach obrovského množství klubů chovatelů koček a stala se velkou inspirací pro všechny výstavy příští. Výstavy se začaly šířit po celém světě do anglicky mluvících zemí a pak i na kontinentální Evropu. Do našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy si můžete prohlédnout fotoalbum našich nádherných chovných kočiček mainské mývalí rasy.