Z historie výstav koček

Výstavy koček odlišují v různých částech světa a to částečně i vzhledem, určitě i způsobem pořádání. V Anglii jsou tradiční výstavy jednodenní, je to dáno tím, že britské vzdálenosti jsou poměrně malé. Rozsáhlejší výstavy bývají v Severní Americe a Evropě, které ve většině trvají dva dny. Evropské výstavy zaštituje organizace FIFe

podíl Angličanů:

Výměnné výstavy koček se od roku 1902 mezi Anglií a dalšími státy značně omezily díky vzteklině a nutnosti dodržovat 6. měsíční karanténu pro každé zvířátko z jiné země. Tato situace vedla britské výstavy k částečné izolaci.

Světové výstavy:

Jejich hlavní rozdíl spočívá ve způsobu posuzování. Poměrně zobecněně se dá říci, že se v Japonsku, ve valné většině evropských států a Severní Americe posuzuje mimo klece v předváděcím kruhu. Zde je mohou prohlížet i majitelé i diváci. V Británii přistupuje porota ke klecím jednotlivě, veřejnost ani majitel se nesmějí přiblížit, dokud posouzení není uzavřeno. Větší výhodou Severo Amerického posuzování je především to, že budí větší zájem veřejnosti. Do našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy přijíždějí kočičky z různých koutů republiky i světa vždy však dbáme na pečlivé a aktuální přeočkování podle standardů dané země.

Chovatelské organizace:

Samostatné spolky a kluby chovatelů se datují někdy do 19. století, kdy rostl zájem o různá kočičí plemena. Do našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy přijíždějí kočičky rozličných plemen i chovné šampiony a šampionky.

Kluby v 19. století:

První zájem se soustředil na Perské kočky, které se v Británii oficiálně nazývaly dlouhosrsté, byly a jsou v chovatelských kruzích oblíbené do dnes. Nejstarším klientem našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy byl právě nádherný modrý osmnáctiletý Wilík. Časem se zjistilo, že důsledný a pečlivý chov zlepšuje jednotlivé vlastnosti koček, co se týká barvy srsti, postavy a kondice. Zatím to bylo pouze v úrovni pozorování, neboť Mendelovy zákony dědičnosti dosud nebyly veřejně ve světě vědy uznávány. Chovatelé si začali vést podrobné záznamy o jednotlivých generacích koček a o jejich páření. Časem se objevila potřeba centrálního ústředí, pod které by spadalo řízený výběrových chovů.

Národní chovatelské kluby:

Pravidelné výstavy koček byly pořádaný od roku 1887, kdy vznikl v Londýně Národní klub chovatelů koček, který měl tyto výstavy pořádat a zároveň sledovat připouštění čistokrevných koček. Prvním prezidentem této organizace se stal spisovatel a malíř Harrison Weir, který již 16 let předtím organizoval 1. Národní výstavu koček v Británii.