Co všechno potřebuje kočička – pokračování.

Další věci, kterou kočička potřebuje, je kočičí záchod. V zásadě existují 2 typy kočičích záchodů.

1) jsou to kočičí záchody nekryté

2) druhé kočičí záchody kryté

Kryté zachovat ty mají velkou výhodu v tom, že kočička při zahrabávání exkrementů nedělá kolem záchůdku nepořádek. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… používáme výhradně kryté kočičí záchody, které jsou dostatečně velké, protože velikost záchůdku hraje také velkou roli. Velikost kočičí záchodů zvolíme podle velikosti kočky. Samozřejmě platí přímá úměra – čím větší kočka, tím větší kočičí toaleta.

Další důležitou věcí je, jaké stelivo budeme používat. V zásadě máme 3 možnosti volby.

1) steliva hrudkující bentonitová

2)steliva silikonová

3)steliva dřevitá

Je na každém majiteli kočičky, aby vyzkoušel, kterému stelivu bude jeho kočička dávat přednost. U nás v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… máme nejlepší zkušenost se stelivy hrudkujícími. Pokud si však majitel kočičky přeje jiné stelivo, pak samozřejmě používáme stelivo, na které je kočička zvyklá ze svého domova. Silikonová steliva se podle reklamy nemusí tak často čistit, my ale máme jinou zkušenost. Pevné kočičí výkaly se samozřejmě odstraňují několikrát denně a kočičí moč by měla být absorbována silikonovým stelivem delší dobu a ve větším množství než stelivem hrudkujícím. To v principu samozřejmě platí. Nicméně tak dobrou absorpci, jak je uváděno v reklamách na tato steliva jsme nikdy nezaznamenali. Lepší zkušenost máme se stelivy dřevitými, které se poměrně dobře udržují, a kolem toalet nevzniká téměř žádný nepořádek. Hlavní rada zní: NECHTE SI PORADIT VLASTNÍ KOČKOU. Zásadní informace je: udržujte kočičí toaletu v naprosté čistotě. Kočka je tvor velice čistotný a nesnáší, když má nečistou toaletu. Kočičí toaletu čistíme minimálně 1× denně a pak bude vaše kočka spokojená. Pokud by tomu tak nebylo, je třeba vyloučit možnost, že je kočička nemocná.

Další věcí, kterou byste neměli opomenout, je škrabací strom. Škrábání slouží kočkám nejenom k broušení drápků, ale i označování svého teritoria. Nechceme-li, aby naše kočka škrábala do nábytku, do dveří, či do jiného zařízení bytu, je nutné pořídit škrabadlo, škrabací strom anebo nejlépe obojí, což máme i v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… není vůbec jednoduché vybrat správný výrobek. Poslední době se setkáváme často s velice nekvalitními škrabadly, která jsou vlastně vyrobená z papírových trubek potažených plyšovou látkou. Taková škrabadla vypadají na začátku velice pěkně, ale dlouho nevydrží a kočka s nimi zatočí velice rychle. Výbornou zkušenost máme se škrabacím stromem z Ikey, který bohužel tato firma přestala vyrábět. Měl ocelovou kostru s proutěným výpletem a byl téměř nezničitelný. Zatím se nám nepodařilo za něj najít náhradu.

Další věcí, která by v kočičím domově neměla chybět, je útulný pelíšek. Zase se tady nabízí obrovské množství variant a bude zase záležet pouze na vás a na vaší kočičce, kterou variantu zvolíte. Výhodou je, a když je tento pelíšek omyvatelný či dá-li se vyprat v pračce. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… používáme krásné omyvatelné, které naši kočičí klienti mi milují.

A v neposlední řadě bychom také měli myslet na kočičí hračky. Tyto hračky nemusíme jen kupovat, ale můžeme se také nechat inspirovat nápadu, například z internetu. Mnohdy tak vznikají ty nejoblíbenější hračky pro kočky, které nenajdeme v žádném pet shopu. V každém případě vám doporučujeme vyzkoušet různé hračky naplněné šantou kočičí, kterou kočky doopravdy milují.

Záleží jen na vaší kreativitě, jak útulný a přátelsky domov svému kočičímu kamarádu vytvoříte. On se vám za to určitě odmění.