Kočičí zážitky z cest

Indie1Indie2Indie3

Cesta jižní Indií I. díl

Většina návštěvníků Indie se shodne na jednom: při 1. cestě si tuto zem naprosto zamilujete či ji budete dále už jen nenávidět. Třetí cesta není. My patříme k té první skupině.

Cestovatelskou abecedu Indií jsme zahájili v její nádherné nejjižnější části v Kerale. V Trivandrumu letadlo dosedá po letech Praha- Istanbul, Istanbul- Bombej, Bombej- Trivandrum téměř mezi špalíry kokosových palem. Nádherný-dosud ne úplně turisticky známý ráj- omývaný teplým, divokým Indickým oceánem. Brzy po příletu jsem si všimla jedné podivnosti-ulice byly plné typicky asijských psů (no, prapodivné směsi mnoha rozličných plemen s překlopeníma ušima a notně olysalým kožichem)- avšak úplně úplně bez koček. Snad místní hotel pro kočky či kočičí hotel, hotel pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotel pro kočky či kočičího hotel, hotel pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy ???

Na mé zvídavé dotazy místní obyvatelé odpovídali něco ve smyslu:“ každý tu má svého pejska a kočky jsou asi někde doma….“ Svého pejska tu měl málokdo či každý- byli to psi všech a rychle se zabydleli pod každým lehátkem na pláži. Nikde žádná a pak jsem uviděla něco krásného. Výjev jako z obrázku. Na schodech jednoho hotelu ( tedy ne našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy ) ležela křehounká kočičí máma a krmila svoje odrostlejší kotě. Snažila jsem se tiše vyndat fotoaparát a tu něžnou chvíli vyfotit, když tu se přiřítil od hotelu jakýsi zaměstnanec v kulaté čapce a dlouhém bílém oděvu a tu krásnou dvojici skopl ze schodů. Začala jsem na něho křičet, nedisponuji obratností syna, který hbitě srší těma nejjadrnějšíma nadávkama v jazyce anglickém…. a tak dotyčná zloba převlečená do hřmotného chlapa jen máchla rukou. Kočičky zmizely a já je nestihla pozvat do našeho našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy….

Po 11ti dnech odpočinku nás čekala poznávací část cesty s Trivandrumu jsme společností Air India (servírují úžasně chutná jídla a 2 i na krátkém letu) přeletěli do Dilí (pozn. v Indii jsme viděli několik letišť vždy byla architektonicky krásná)

Dilí:

Město se stejným počtem obyvatel jako Česká republika. Měli jsme tip na malý hotýlek uprostřed starého města. Když jsme přistávali nad ohromnou rozlohou blikajících světel nad ránem, připadalo nám zhola nemožné najít jednu konkrétní stavbičku v jakési uzounké uličce. Těšila jsme se na městské kočky. Určitě tu někde musejí být-třeba za nějakým krásně orientálním oknem či v hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy vznešené a rozmazlované-jak to má být. Tu pravou střechu nad hlavou jsme opravdu našli- a to v místě bizardně krásném. Stačilo udělat pár kroků z hotelu a rázem jsme se propadli o několik století zpět do orientálního ruchu na druhou, do změti lidských těl zahalených v sárí, rikš na lidský pohon a všudypřítomných bílých, štíhlých posvátných krav. A krávy měly před vším a všemi přednost. Líně se procházely ulicemi, mnohdy polehávaly líně v prostředku silnice a všichni se jim s velkou úctou vyhýbali. A opět kočička ani jedna. Jaký že by tady asi musel být hotel-hotel pro kočky či kočičí hotel, hotel pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotel pro kočky či kočičího hotel, hotel pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy, ale ohromný hotel pro krávy… V Dilí jsme se zdrželi jen 3 dny a prošli si krásné památky včetně růžové pevnosti ( je ohromná- v Indii je většina památek ohromných ) navštívili jsme pietní místo Mahatma Gándího. Je uprostřed louky, na kterou proudí neustále davy lidí- všichni bosky na důkaz úcty k tomuto mimořádnému člověku. Častokrát jsme se přemísťovali městským vlakem. Z pru nás překvapovala přísná bezpečnostní opatřen nejen na nádraží, v metru, ale i u všech památek. Vždy se procházelo kontrolními rámy a povinně se absolvovala detailní prohlídka. Zvykli jsme si. Indie se obává teroristických útoků.

Cesta vlakem I. třídou byla překvapující. Vagony byly bez dveří a totálně obalené Indy, kteří většinou v košilích či oblecích viseli z otevřených vozů… Vlaky ve stanicích nestavěly- pouze projížděly. Člověk musel stihnout do pomaleji jedoucího vlaku naskočit či z něho vyskočit.

Lidé ve městě byli přívětiví poradili, pomohli prostě se snažili. Na ulicích žilo poměrně dost lidí bez domova. Vedle chodníku si vařili či pekli placky,spali. A většina jich žila s vlídným úsměvem Byli prostě obdivuhodní!