Kočky a jejich lidé

Cyklus Kočkověda-aneb co o nich víme.

1. kapitola kočky a jejich lidé. Vztah mezi kočkami a lidmi trvá nejméně 4000 let. Síla tohoto pouta však nebyla nikdy tak velká jako dnes.

Sir Walter Scott řekl: “ Kočky jsou záhadný národ. V jejich mysli se odehrává více, než bychom se nadáli“

Kočky jsou vděční a sympatičtí mazlíčci. Oceňují a potřebují přátelství. To by měl mít na zřeteli každý dobrý Hotel pro kočky či kočičí hotel v Čechách Hotel pro kočky Praha, Karlovy vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec střední Čechy či kočičí hotel vČechách Hotel pro kočky Praha, Karlovy vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj.

Má žít kočka venku či doma?

Kočky jsou dobře uzpůsobeny pro venkovní život, mohou však bez potíží žít i pouze v domácnosti, mají-li dostatek přátelství, vjemů, kvalitní potravu, příležitosti trénovat své šplhací a lovecké dovednosti. Jestliže je však kočka chovaná pouze doma, může se stát, uteče-li, nedokáže správně nalézt cestu zpět, nebude se umět vyrovnat s nebezpečím venkovního světa (především s dopravním ruchem) a je velká pravděpodobnost, že bude muset zápasit s jinou kočkou a již obsazené teritorium.

Kočka je osobnost.

Kočky si zachovávají svou tvář. Na rozdíl od psů se nesnaží za každou cenou udělat radost svému majiteli. Ne že by to nedokázaly, nevidí v tom však žádný smysl. Pro kočku ani není důležité, považuje-li ji její člověk za chytrou či ne. Odlišnou situaci představuje hra. To i starší kočky se s chutí pouští do zběsilé honičky za hračkou. Důležitou a nápadnou vlastností koček je jejich schopnost připojit své předchozí zkušenosti s lidmi k vrozenému nadání přežít. Zatím co pes bude běhat po okolí až naprostého vyčerpání, ztracená kočička si ještě předtím, než nastane kritický okamžik, najde bezpečný zdroj potravy a tepla-lidské obydlí. Vždyť mnoho ztracených a opuštěných koček našlo nové domovy tím, že jen svou přítomností působilo radost dobrým lidem v náhradní domácnosti. V našem Hotelu pro kočky Miacis – vám známém kočičím hotelu – respektujeme osobitost vaší kočky a přizpůsobujeme se její individualitě.