Kočičí nemoci III

 Hodně kožních nemocí způsobují cizopasníci, o nichž budeme mluvit později. Nejzávažnější kožní nemocí je trichofycie, která se přenáší i na lidi a další zvířata- a to dotykem- může se přenášet na zvířata i na lidi. Je nebezpečná v tom, že ji mohou přenášet kočky bez zjevného onemocnění. Jestliže se vlastní nemoc rozvine, je velice složité i vyléčit.

 Trichofycie

                Onemocnění je způsobeno plísní, která se šíří na povrchu kůže a v chlupech tím, že vylučuje jedovaté látky, které pronikají do kůže a způsobují záněty doprovázené svěděním. Chlupy pak odumírají, lámou se a objevují se lysé, kruhovité, šupinovité plošky na hlavě, ouškách, hřbetě a předních tlapkách. Vše zhoršuje skutečnost, že se kočka hodně drbe. Celkově však kočky, kromě tohoto postižení, vypadají celkem spokojeně a zdá se, že ani netrpí stresem a nechutenstvím. Trichofycie se nechá léčit roztoky, které se natírají přímo na kůži, dále pak podáváním tablet, hlavní je však boj s infekcí úzkostlivou čistotou. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj dodržujeme velmi striktně přísná hygienická pravidla, používáme velmi silnou germicidní lampu a pro kočky příjemné, přesto však silné dezinfekční roztoky. Do našeho hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechyči kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj přijímáme kočičky pouze zdravé, při nástupu si je láskyplně prohlédneme, tím jakoukoli odchylku od zdravotního stavu zjistíme.

                V současné době také existují vakcíny, které lze používat jednak k léčbě, jednak k prevenci této nemoci. V případě, že se vám přihodilo, že se vaše kočička někde v divokém terénu nakazila, její pelíšek musíte vyhodit a nahradit dobře omyvatelným. Důležité je také používat dobře omyvatelné mističky jak na krmení, tak na vodu. Totéž samozřejmě platí o kočičích záchodech.

Dermatitidy a ekzémy

                Tato onemocnění mohou mít různé příčiny. Z poloviny je bitva vyhraná, podaří-li se příčinu najít. V případě těchto onemocnění naleznete na kožíšku vaší kočičky šupinaté lysinky, na kterých se mohou vytvářet boláky a puchýře, které kočička drbe. Přímým kontaktem s alergeny je způsobena kontaktní dermatitida. Mezi nejběžnější alergeny patří prací prášky, prostředky na mytí apod. Proto v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj používáme výhradně prostředky určené k veterinární dezinfekci, které jsou přívětivé i pro velmi citlivé kočičí kožíšky. Pamatujte na to, že se vaše kočička bude otírat například o hrany nábytku, které jste doma umyli prostředkem, který obsahuje alergeny.

Alergickou dermatitidu způsobují konkrétní potraviny. Sluneční dermatitida se nejčastěji může vyskytnout u bílých a světlých kočiček. Jedná se v postatě o sluneční popáleninu.