Kočičí hotel na břehu Indického oceánu

Diani-beach
Plaz-diani
Kocour-v-hotelu-pro-kocky-i-lidi
Diani-v-posteli-kocici-hotel
Uz-se-zase-chovam
Potrava-pro-kocky_2
Rezerv
Rezervace-shimba-hills
Vodopad-shimba-hills
Vecerni-trh-v-ukunde
Mombasa-muslimska-ctvrt

Kočičí hotel na břehu Indického oceánu

Září 2010. Střední Čechy se pomalu loučily s létem, když naše obří letadlo přistávalo v keňské Mombase. Po devíti hodinách letu se Praha vytratila z našich myslí a Kladensko zůstalo jen neviditelným bodem na mapě světa… Zbývalo ujet několik kilometrů místním mikrobusem, aby se před námi zeširoka rozevřelo pobřeží nevídané krásy: kilometry bílých písečných pláží olizovaly vlny Indického oceánu a zástupy kokosových palem střežily krásu přítomného okamžiku,

Z domorodých obyvatel nikdo netušil, odkud přicházíme – z malé země kdesi v Evropě. Praha bylo město neznámé, Kladno neuměli vyslovit. Pro nás tak osvobozující svoboda!   A přeci se nám stýskalo. Chyběli nám naši kočičí kamarádi. Postarali jsme se sice o ně v rámci možností dobře, byly v péči našich spolehlivých kamarádů, protože žádný kočičí hotel, který by splňoval naše náročné požadavky prostě široko daleko nebyl. Nikdo z rodiny nechtěl před ostatními o tom, jak moc mu kočky chybí, mluvit. Po několika dnech se událo cosi nečekaného. Před dveřmi našeho obydlí se ozvalo kočičí mňoukání…. Zprvu si jeden každý z nás myslel, že slyší pouze výplod své fantazie, až největší odvážlivec otevřel dveře. Do místnosti vkráčela s příznačnou kočičí noblesou tichounce a důstojně , jak to jen kočky umí, krásná šelmička. Jak jsme v úžasu stáli, začala hladit svým sametovým kožíškem naše opálená lýtka. Štěstím bez sebe jsme ji zahrnuli nejen dávkou mazlící lásky, ale i notným přísunem kvalitního salámu z Prahy. Krásce jsme dali jméno Diani. Najedla se, pomazlila a odešla. Každý den se obě procedury opakovaly…… A tak jsme vlastně africký bungalov proměnili v kočičí hotel, za který by se nemusela stydět ani Praha  v srdci Evropy.

Cestou z Afriky, to se ještě náš boing jumbo neodlepil z runwaye v Nairobi, nám bylo jasné, že kvalitní hotel pro kočkyby se hodil nejen na břehu Indického oceánu…. Záhy po návratu jsme začali budovat kočičí hotel ve Smečně od kterého je Praha vzdálená 20 kilometrů, Kladno pouze 7 kilometrů a keňská Mombasa  6100 kilometrů.

Ale přiletíme se za tebou, Diani, zase podívat – HAKUNA MATATA (KEŇSKY ŽÁDNÝ PROBLÉM)

Ps. A vy se podívejte na fotografii, jak chtěla s námi kočičí kamarádka odletět.