Porod

Není neobvyklou situací, že především u početných vrhů trvá porod i 24 hodin. Jestliže se tak stane, kočička bývá vyčerpaná a potřebuje výživu ke zvládnutí veškeré námahy. Neustále ji nabízejte čerstvou vodu a oblíbenou potravu. Koťata se nacházejí v plodových obalech, které kočička protrhne jazykem. Většinou se rodí hlavou na před. Ze všeho nejdříve se kočičí máma stará o očištění svých dětí, olíže jim obličeje, aby důkladně odstranila veškeré zbytky plodové vody, a tak podpořila dýchání za neustálého olizování jejich celého těla. Jestliže je koťátko v pořádku, hlasitě mňouká a natahuje své malé tělo. Jestliže maminka olíže koťátko do sucha, kočičí pupeční šňůru překouše a většinou ji spolu s placentou a zbytky plodových obalů sní. Jedná se o chování vrozené, které u divokých šelem zabraňuje, aby nepřítel mláďata objevil. Kočičí miminka se snaží k mamince plazit a hledají struky, aby se mohla napít. Tímto svým chováním podpoří zároveň mateřské chování samice.

Komplikace:

Podle schématu popsaného výše probíhá většina porodů hladce a bez komplikací. Je však dobré znát i možné obtíže, které se mohu objevit. Obecně samozřejmě platí, že se do porodu nezasahuje, dokud se neobjeví naprosto zřetelné známky komplikací či dokud kočička není objektivně vysílená. Vlastní přirozené chování v průběhu porodu i následně je velice důležitým předpokladem pro vznik citového pouta mezi kočičí maminkou a mláďátky a zajišťuje tak malým koťátkům co nejlepší vstup do světa. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský krajjsme pomáhali na svět jednomu britskému kočičímu miminku, kterému jsme dali samozřejmě jméno Miacis. Původně mělo cestovat někam na druhý konec světa, jakou radost však udělal telefonát, ve kterém nám majitelé našeho novorozeného miminka, z kterého je už obrovský kocour oznámili, že nás chtějí s kočičí maminkou a miminkem znovu navštívit. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj byla maminka bílá britečka spokojená stejně tak jako její nádherný, kulaťoučký- dnes už ohromný syn Miacis.

Někdy se může stát, že kočičí maminka tím, že olizuje rodidla, čímž podněcuje porod, protrhne zároveň plodové obaly a však příliš brzy. Jestliže koťátka přicházejí na svět hlavou na před, neznamená to žádnou komplikaci. I v případě obrácené polohy- tedy ocáskem do předu obvykle stačí vícenásobné zatlačení či zapření se zadními tlapkami o stěny porodního boxu či o vaši ruku. Když však uvízne jedna nožička v porodních cestách, nemusí se kočičí mamince dařit vypudit koťátko a pro oba tvorečky to znamená velké vyčerpání. V takovém případě okamžitě volejte veterinárního lékaře či kočičku ihned odvezte do jeho ordinace.

V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský krajmáme neustálé spojení s veterinární klinikou a tudíž i 24 hodinovou dostupnost.