Domácí kočka I

Předmětem diskuzí veterinářů i chovatelů je, zda kočku uvnitř doma či ji nechat chodit ven. V USA veřejnost dává přednost s vyjímkou zemědělských usedlostí kočkám domácím. O proti Evropě, kde jsou kočky hojně nechávány běhat volně, nejedná-li se však o kočičky chovné či čistokrevné. V některých městech spojených států platí, že kočky smějí chodit na ulici jen na vodítku.

Venkovní nebezpečí:

Při současném dopravním ruchu je ponechávat kočku venku velmi nebezpečné. Určitým kompromisem je, nechá-li majitel svojí šelmičku běhat venku pouze v noci. Existuje však další nebezpečí, že někteří zlí lidé mohou kočičce ublížit.

Chov kočičky doma:

Obecně se dá říci, že kočička navyklá na život doma by neměla najednou pobíhat bez dozoru venku. Jestli že nepoznala život venkovním prostředí, domácí život jí rozhodně nebude vadit. Neznamená to však, že se nepokusí o útěk. Snažit se však dospělou kočičku doposavad žijící venku přinutit, aby žila pouze uvnitř je téměř nemožné. Nutnost změny životního stylu kočičky přichází někdy v situaci, kdy se mění okolnosti života jejího majitele. Jestli že je člověk například donucen se přestěhovat do domova důchodců, kde kočička není vítaná, bude moudřejší jí najít nový domov, ve kterém bude moci i nadále chodit ven. Je třeba si také uvědomit, že kočka má ve své podstatě zakodováno toulat se a lovit. S ohledem na to je nutné zajistit kočičce pestrý a zajímavý život pomocí náhradních zábavných podmětů. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec střední Čechy čikočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj mají možnost vaše kočičky využívat venkovní voliérový výběh spojený s hotelem bezpečným tunýlkem, ve kterém mají strom s boudičkami a sedáky a s kočičí trávou. Jestli že majitel opomene zajistit kočičce dostatečné náhradní podměty, kočička může propadnout nudě a stresu, její chování se může změnit v útočné, může se začít přejídat či odmítat chodit na kočičí záchůdek. Uvědomme si, že kočky chováme, abychom si obohatili vlastní život, nesmíme však zároveň ochudit ten jejich.

Sama doma:

Je otázkou, může-li kočička dostatečně hodnotně trávit volný čas v bytě, když lidé odcházejí každý den do práce. Jsou odborníci, kteří se domnívají, že kočičí život je vlastně prodloužené mládí a že kočka potřebuje společnost po celý den. Proto v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj vaši miláčkové nikdy během dne nezůstávají samotné, neustále si s nimi hrajeme, poskytujeme jim venkovní voliérový výběh a podporujeme je v radosti v pohybu.

Zábava:

kočka domácí musí mít velkou nabídku příležitostí k zábavě a je třeba zajistit tak zvláštní herní vybavení bytu. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj máme pestrou nabídku herních sestav a hraček i pro ty nejvybíravější kočičky. Nejste-li si doma jisti, jakou hračku vybrat, můžete vaší kočičce nabídnout i jen papírovou krabici (dejte pozor, aby neobsahovala žádné nebezpečné látky), dobré jsou také kartonové trubky např. zbylé po toaletním papíru, vlnité lepenky a různé tubusy bez plastových víček. Vaší kočičce dopřejte škrábadla, plyšové myšky, které v nich rozvijí lovecké schopnosti. Měli by jste vybrat jen jednu pomůcku, tak rozhodně vyberte škrábadlo.