Krmení II

Suchá strava:

Pro kočku i jejího majitele má nesporně mnoho výhod hotová polosuchá či suchá strava. Má však i některá úskalí. Je sice dobr, že v mise vydrží po celý den, kočička má tudíž celý den co papat a vy jí můžete naservírovat najednou. Pro majitele, kteří nejsou celý den doma, to ne nespornou výhodou. Určitě je také důležité, že suchá strava posiluje zuby a dásně kočičky a tím zabraňuje vytváření zubního kamene. Je však jasné, že mnohé typy polosuché i suché stravy obsahují velmi málo tekutiny. Ta je pro kočičku důležitá a je potřeba jí dodávat buď zvlášť, či zvlášť a v podobě dalšího krmení. Vždy se ujistěte, že vaše kočička dostatečně pije. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj mají vaši miláčkové k dispozici velmi populární fontánu s přefiltrovanou vodou, ze které pravidelně pijí. Je pro ně i významným zdrojem zábavy.

Dříve byla suchá strava kočiček spojena s nemocemi močového měchýře, dnes je složení krmiva sofistikovanější a k těmto potížím by nemělo docházet. Mějte však na paměti, že kočičky staré či kočičky trpící na onemocnění močových cest vyžadují dietu, kterou předepíše veterinární lékař a která je šetrná k jejich močovým cestám a ledvinám.  V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj nabízíme vašim miláčkům celodenní podávání suché stravy, dvakrát denně oblíbené kapsičky a na vaše vyžádání krmení přemraženým velmi kvalitním syrovým masem.

Domácí strava:

Chcete-li, aby vaše kočička měla dobře vyvážený jídelníček a pestrou stravu, není domácí strava nijak levná. Musíte také počítat z vynaloženým časem, vlastní krmení se doporučuje doplňovat thiaminem, vápníkem a taurinem. Kočičkám je potřeba servírovat pravidelné dávky vitamínu D, A (zároveň je nutné dávat pozor, aby nedošlo k předávkování). Doporučuje se, podávat jim rybí tuk. Jestliže je vaše kočička po operaci či nějakém váženém problému či šoku a je potřeba, aby začala jíst, můžete jí nabídnout běžné jídlo, to však ohřejte, aby kočičce zavonělo.

Nároky na živiny:

Obecně platí, že zdravá kočička by měla přijímat potravu, která se skládá z 31% bílkovin, 41% tuků a 28% cukrů. Z etiket kupovaných výrobků není vždy snadné hodnoty přepočítat, neboť údaje uvedené na etiketě se nevztahují ve valné většině k sušině. Jiné poměry živin také vyžadují staré kočky a rostoucí koťata. V každém případě je dobrou cestou, aby jste se na vhodnou stravu pro vaši kočičku informovali u vašeho veterinárního lékaře. Kočičky jedí většinou pomalu a nechávají vždy něco na později.

Příjem vody:

Kočičky ba měla za den vypít v průměru asi 200ml vody. Množství vypité vody závisí na typu stravy, kterou kočička dostává. Kočičky žijící v přírodě čerpají většinu vody z čerstvě zabité kořisti, ta jí obsahuje až 70%, u domácích kočiček je tomu jinak, proto je nutné si všímat, kolik vody vypijí. Jestli že má vaše kočička stále misku na vodu prázdnou a veterinární lékař vyloučil např. onemocnění cukrovkou či poruchou štítné žlázy, můžete jí přelít sušenou stravu trochou teplé vody. Ta se do krmení vsákne a vy tak možná zabráníte onemocnění ledvin u vaší kočičky.