Elba

Elba1
Elba2

Elba
Mé první myšlenky v uličkách mezi malými bílými malebnými domky ověnčenými těžkými hrozny vína se ubíraly k otázce, jak by se dařilo hotelu pro kočky či kočičímu hotelu překvapivě třeba hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Střední Čechy či kočičímu hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj na téhle okouzlující Toskánské perle… Ale pojďme na začátek.
Vyplouvali jsme z Piombina, abychom zanedlouho zakotvili v přístavu Porto ferraio. Elba bíle září ve vlnách Tyrhenského moře. Je součástí Toskánska. Od italské pevniny je na dosah- plujete pouhých 10km. A z Elby na francouzskou Korsiku to máte už jen 35km po moři.
Ostrov Elba je vpravdě starodávný. Naleziště železné rudy zde využívali již Etruskové, po nich staří Římané a dávní Řekové ostrůvku říkali Aethalia (plamen)-podle plamenů nad pecemi, ve kterých se vyrábělo železo. Ostatně… O Elbu byl vždycky velký zájem. V roce 1802 se ostrov stal francouzským územím (a dlužno říci, že jen vzkvétal). Sem se také do nuceného exilu uchýlil 3.května 1814 Napoleon Bonaparte. Byl jmenován císařem Elby, 700 mužů bylo jeho osobním gardou. Pobýval zde 9 měsíců a 21 dnů a činil se! Mimo jiné provedl řadu ekonomických a sociálních reforem a navrhl pro ostrov vlajku (bílou s červeným pruhem a třemi zlatými včelami)
a žil v krásném, rozlehlém domě. Když jsme si sedli na zídku do stínu stavby a snili o tom, že mi bychom z exilu toskánského ostrova neutíkali, nýbrž bychom z části krásného domu určitě zřídili hotel pro kočky či kočičí hotel a jmenoval by se hotel pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Střední Čechy či kočičí hotel Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj, kdosi nám začal hladit záda. Když jsme se otočili, spatřili jsme krásnou, dobře živenou kočku- zřejmě paní domu.
….A sporadický vánek přicházející od moře čechral její něžný kožíšek.