Kočka venkovní

Jestliže nechcete nechat vaši kočičku volně běhat venku, je vhodné jí poskytnout náhradu za venkovní život. Můžete ji naučit chodit na vodítku, určitě to bude pro ni vítáním zpestřením každodenního života a pro kočku dobrou příležitostí k pohybu. Výbornou náhradou za venkovní život je i venkovní výběh, který si můžete postavit sami či jej koupit. Je nutné, aby měl pevný strop a stěny z pletiva. Rozhodně to je nejlepší způsob venčení pro čistokrevné mazlíčky, vyvarují se tak venkovním nebezpečím a mohou vést aktivní život. Dokonce i velmi malý výběh o velikosti 2X1 metr výrazně přispěje ke zkvalitění života kočky. V vašem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj mohou vaše kočičky využívat prostorný voliérový výběh se škrábacím stromem, útulnými budníčky, miskou na jídlo a na pití, kočičím záchůdkem a záhonem s kočičí trávou. Venkovní voliérový výběh je propojen prolézacím tunelem s hotýlkem, a tak kočičky nemají příležitost k útěku. Výběh je umístěn tak, že do něj nepraží polední slunce, nefouká vítr. Kočička, která má možnost běhat venku a má zároveň bezpečný domov, kam se může vracet, využívá to nejlepší z obou dvou světů. Neustále si procvičuje dovednosti při lovení kořisti a plížení, nemusí se zároveň starat o zajištění základných životních potřeb jako kočičky zdivočelé.

Nebezpečí:

Je jasné, že venkovní svět skrývá jistá nebezpečí. Na předním místě je dopravní ruch, všichni často vídáme, kolik kočičích životů si vyžádá. Vypadá to, že se u kočiček žijících ve městě vyvinul zvláštní smysl. Pozorujete-li kočičku na kraji silnice, můžete vidět, jak si inteligentně sedla, rozhlédla se na obě strany a pak přeběhla. Určitě největší nebezpečí představují zaparkovaná auta, která kočičce brání ve výhledu. Naopak však lze říci, že kočky žijící na venkově jsou často ohrožené, protože nejsou připraveny na nové nebezpečí, které skýtá i řídký provoz. Další nebezpečí je možnost rvaček, byly by však kočičky kastrovány k vážnému souboji dochází jen zřídka. Kromě poranění je tu i možnost přenosu nemocí jako je FIV či kočičí leukémie, a to krví i slinami. Většina kočičích střetnutí probíhá rychlým splanutím a ústupem jednoho zvířete. Kočičky, které jsou zvědavé, mohou skončit zamčené v garáži či kůlně souseda. Kočička se ztratí málokdy. Šelmičky mají většinou velmi dobře vyvinutý orientační smysl, zvláště smysl pro místo, kde žijí. Jen málokdy opouštějí svá území, jestliže se necítí ohroženy či zahnány cizí kočkou. Jestliže taková situace nastane, ztratí orientaci a bez důvěrně známých bodů a pachů bezradně pobíhají sem a tam. V hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj vašim kočičkám však nehrozí žádné z těchto nebezpečí.

Noční nebezpečí:

Nejvíce jsou ohroženy kočičky, které mohou volně chodit ven během noci. Je to zvyk, který zřejmě vyvěrá z ustáleného názoru, že kočky jsou zvířata noční, většina divokých druhů však loví za soumraku a za úsvitu. To je doba, ve které ráda loví každá kočka domácí, není to však důvod, proč ji nechávat venku v noci. Není nic těžkého naučit kočičku, aby přišla v noci na zavolání. Doporučujeme na tuto dobu nechat večerní krmení. Jestliže kočička ztratí možnost vrátit se v noci domů, často hledá úkryt i potravu u sousedů, což může skončit hlučnou rvačkou.