Kočičí nemoci I

Kočičku lze snadno očkovat a tím chránit před virovým onemocněním plic (kočičí infekční entiritidou) zvanou též kočičí mor (FIE) a virem kočičí leukémie ( FeLV). V našem hotelu pro kočky či kočím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj vyžadujeme před nástupem vaší kočičky očkování právě proti těmto třem onemocněním. Jestliže je vaše kočička zdravá a v dobré kondici můžete začít s očkováním již ve věku 9 týdnů a to dvojitou vakcínou, kterou pak pravidelně každý rok opakujete. Samozřejmě se před tím poraďte s vaším veterinárním lékařem o tom, kdy je právě pro vaší šelmičku nejlepší ji oočkovat.

Virová dýchací onemocnění:

Patří sem infekce horních cest dýchacích- tedy hrdla a nosu. Jsou způsobeny různými typy virů, nejčastější je však kočičí virová rhinotracheitida (FVR) a kočičí kalci virus (FCV) Obě tyto nemoci jsou hodně nakažlivé, i jim lze předejít očkováním. onemocnění FVR poznáte podle hnisavého výtoku z očí a nosu, velmi silného slinění, nechutí k jídlu a celkovým nezájem o okolí. Inkubační doba je v rozmezí 2-10 dní. Nakažená kočička má horečku, ta vrcholí pátý den a je doprovázena zánětem spojivek a kýchání . Máte-li podezření na tuto nemoc, izolujte kočku a volejte veterináře. Fatální bývá pro staré kočičky a koťátka. Zvířátka, která překonají tuto nemoc trpí většinou komplikacemi, těmi mohou být částečná nebo úplná slepota, a i nadále se mohou přenášet na jiné kočky. Do našeho hotelu pro kočky či kočím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj přijímáme pouze zdravé kočičky!

Charakteristickým příznakem FCV  jsou vředy v tlamičce, ostatní příznaky jsou podobné jako FVR, jsou doprovázené horečnatými stavy. Hlavní nebezpečí této choroby tkví v komplikacích, ke kterým může patřit i zápal plic. Samozřejmě i v tomto případě je třeba ihned vyhledat veterinárního lékaře. Projevuje-li se vaše kočička jinak než jste zvyklí, před nástupem do hotelu pro kočky či kočím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj ji rozhodně nechte vyšetřit, kočičku s těmito a podobnými příznaky nemohli přijmout.

Kočičí infekční enteritida (FIE): Známe ho také pod názvem panleukopenie u neočkovaného zvířátka vede k úmrtí, propuká rychle a náhle. Máte-li byť jen podezření na tuto nemoc, velmi rychle vyhledejte veterinárního lékaře. K příznakům této choroby patří průjem, zvracení žluči, nechutenství a bolestivé mňoukání při každém dotyku zvířátka. Velmi rychle následuje selhání organismu. Toto onemocnění postihuje kočičky všech věkových kategorií. Zvířátka, kterým se podaří přežít získávají stálou imunitu. Dáte-li očkovat proti této nemoci vaše koťátka každý rok, budou vždy chráněná. V našem hotelu pro kočky či kočím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský krajdodržujeme velmi všechna hygienická opatření a dbáme na to, aby kočička v den příjezdu byla naprosto zdravá. V opačném případě bychom ji nemohli přijmout.