Cestování s kočkou

Každá kočička někdy cestuje. Při cestě se obvykle sedne, mírně se nahrbí a v této poloze absolvuje přesun. Jsou kočičky, které zvládají cestování v klidu a pohodě, jiné se přepravě brání.

Příprava na cestu:

Je pravděpodobné, že vozíte-li kočičku pouze k veterináři bude mít cestování spojené právě s tímto zážitkem. Doporučuje se, aby jste přepravku umístili z dohledu kočičky až do poslední chvíle a kočičku do ní přemístili těsně před cestou. Je lepší, aby do přepravky kočku dávali dva lidé přičemž jeden drží kočičku a druhý zajistí dvířka, aby zvířátko nemohlo uniknout.

Vybavení:

Základem dobré přepravy je vhodná přepravka. Jedinou vyjimku tvoří situace, kdy přepravujete kočičku vážně nemocnou či po těžkém úrazu. V takovém případě se doporučuje zabalit jí do deky a během cesty jí držet bezpečně v náručí. Při klasické přepravě se nepokoušejte kočičku převážet v provizorní kartonové krabici či košíku. Kočičky jsou bytosti vynalézavé a snadno se pomocí drápků dostanou z té nejpevnější krabice. Velmi vhodné jsou přepravky vytvořené z drátů, které jsou obalené plastem. Taková přepravka lze snadno čistit a dezinfikovat. Někdy se kočička cítí bezpečně je-li přes přepravku přehozená deka . Dno přepravky vyložte savou utěrkou či papírem pro případ znečištění zvratky či močí.

Cesta: Jestli že s vaší kočičkou cestujete autem, vždy by měla být uvnitř nikdy ne umístěna v kufru. Je dobré, aby byla přepravka dobře fixovaná. Když převážíme vaše kočičky do našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec střední Čechy, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj pečlivě zkontrolujeme bezpečné uzavření přepravky, kterou pak bezpečnostními pásy připoutáme k sedačce. Nedávejte přepravku rovnou na podlahu auta, je tam velký hluk a vibrace. Jestliže vaše cesta trvá déle než hodinu nezapomeňte s sebou vzít vodu. Kočce před cestou nepodávejte jídlo, mohlo by se jí udělat špatně. V létě dávejte pozor na to, aby se kočička nepřehřála a měla neustálý přísun čerstvého vzduchu. Neudělejte tu chybu, že by jste kočičku nechali v autě bez dozoru. To raději jděte na jídlo postupně či si ho opatřete do auta. Jestliže jste nuceni s kočičku cestovat hromadnými dopravními prostředky zjistěte si ,za jakých podmínek a jestli vůbec vám zvířátko do dopravního prostředku vezmou. Letecké společnosti vám většinou kočičku přepraví ve vytápěném nákladovém prostoru v přepravce, kterou přesně určují předpisy. Některé letecké společnosti vám dovolí převoz vaší šelmičky s vámi na palubě. Obecně se dá říci, že jestliže vaše kočička cestuje bez doprovodu, je to pro ní traumatizující. Vždy pro to najdete takový spoj, ve kterém můžete cestovat společně. Když plánujete rodinou dovolenou, v čas zajistěte vhodné ubytování pro vaši kočičku. Takové, kde jí bude dobře  v našemhotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec střední Čechy, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj dbáme na to, aby i vaše kočičky během vaší nepřítomnosti prožívaly krásné chvíle v našem hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec střední Čechy, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj nezůstávají zavřené, ale hrají si v herním prostoru vybaveném mnoha zajímavými hračkami, průlezovým tunelem probíhají do venkovního voliérového výběhu, kde na ně čeká skutečný strom s odpočívadly, záhon s kočičí trávou a spousta příjemných zážitků.