Kočičí nemoci IV

Nejdůležitější v případě dermatitid je zabránit, aby se kočička škrábala. Škrábe-li se, z drobných lysinek tak mohou vznikat mokvající boláky. Lékař může předepsat mast či jiný preparát proti svědění. mnohdy to však nestačí a nasadí kočičce límec. Do té doby, než se kůže zahojí. Nejdůležitějším však je vystopovat původce celého problému. Toto bývá problém velice obtížný. Je nutné probádat vše, co v posledních 10 dnech života kočičky proběhlo. Můžeme přemýšlet o tom, změnila-li se kočičce strava, čím jsme kočičce čistili pelíšek a jaké čistící prostředky jsme nově v domácnosti použili v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy čihotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj při nástupu vaší kočičky s vámi pečlivě rozebereme její stravovací návyky a další zvyklosti, aby nedocházelo k zatěžujícím změnám Někdy by mohl dermatitidu vyvolat také stres v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj vytváříme kočičkám vlídné, nestresové prostředí a v případě potřeby využíváme přírodní bylinkový proces, aby se kočičí stres eliminoval. Jestliže dostala vaše kočička nový obojek (ať už jako ozdobu, základ pro vodítko, prostředek proti blechám) je dobré prověřit i tuto možnost jako podklad pro dermatitidu. Přihodilo se něco podobného i jinému domácímu mazlíčkovi ve vaší domácnosti? Je opravdu velice obtížné zjistit příčiny dermatitid. Je nutné jít cestou postupného vylučování a tak se dobrat odpovědi.V tomto období veterinární lékař bude mírnit okamžité obtíže tím, že bude podávat steroidní mast, aby se postižená kočička nedrbala.

Maštění kůže:

Jestliže se vaší kočičce vytváří nadměrné množství mazu především u kořínků chlupů ve žlázkách, mohou vznikat kožní potíže, které nejsou pro vaší kočičku nikterak obtěžující, ale jsou nevzhledné. Častokrát se mastné plochy vytvářejí u kořene ocasu, a tak vzniká tzv. mastný ocas. Tento problém bývá častější u nekastrovaných kocourů, není však vyloučeno, že se vyskytne i u kastrovaných. Jinou formou je kočičí akné, které poznáte jako černé bouličky na rtech a bradě kočičky. V obou dvou případech je léčba podobná- časté mytí šamponem pro kočky a ošetření speciálními antiseptickými krémy, které předepíše veterinární lékař v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj nabízíme vašim kočičkám koupel s mytím speciálním šamponem za použití kondicionéru jenž vaší kočičce i jejímu kožíšku velmi prospěje.

Abscesy:

se většinou přihodí, když se vaše kočička o něco škrábne či je kousnutá či říznutá a narušená kůže je infikovaná, vytvoří se hnisavý otok. Abscesy menších rozměrů je možné léčit doma většinou potřením vatového tamponu namočeného v desinfekci s vyvinutím mírného tlaku na postiženém místě. Jestliže absces přetrvá, veterinární lékař předepíše antibiotika.