Devatero životů

Chodí-li vaše kočička běžně na procházky, můžete se obávat silniční nehody. I když jsou městské kočičky hodně disciplinované každý rok jich velké množství umře na silnicích. Kočičky žijící na venkově, kde je provoz podstatně řidší, může naopak auto poměrně snadno překvapit. S přibývajícím věkem vaše kočička hůře slyší, její ostražitost klesá, nedokáže ani odhadnout rychlost svých tlapek, a tak množství starých kočiček podléhá dopravním nehodám. Smutné, ale velké štěstí je, že většina kočiček při tomto střetu zemře velice rychle. Najdete-li však kočičku poraněnou, hýbejte s ní co nejméně, odneste jí však opatrně do bezpečí. Dalším rychlým krokem by mělo být vyhledání veterinárního lékaře. V případě nouze se můžete obrátit na policii. Nemůžete-li udělat více, držte zatím zraněné zvířátko v teple a klidu. Nikdy kočičce nedávejte jídlo a pití, zabalte ji však do teplé přikrývky. Někoho v blízkém okolí poproste o vhodnou přepravku pro kočičku, stačit bude pevná kartonová krabicí s víkem, ve kterém můžete zvířátko odnést k veterináři. Myslete na to,že se bude kočička vzpouzet, její instinkt, chce se někde ukrýt. Zacházejte s ní proto s maximální opatrností, jemností, ale pevně. Zároveň se podívejte, nemá-li na sobě identifikační štítek, aby jste mohli případně uvedeného majitele informovat. I kdyby se vám zdálo, že je kočička raněná jen lehce, i tak jí určitě vezměte k lékaři. Může mít na první pohled neviditelné a však velice nebezpečné vnitřní krvácení. Zároveň bude potřebovat léčbu šoku. Odjíždíte-li z domova na delší dobu, nenechávejte vaše zvířátko bez dohledu. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj má bezpečné, pohodlné a luxusní zázemí. Vy tak získáte cenný klid, že je o kočičku dobře postaráno.

Pády:

Stejně postupujte jako při nehodách způsobených střetem s autem, tak při pádech. Traduje se, že dospělá kočička může přečkat i pád z výšky 6 metrů bz zranění. Spadne-li však z větší výšky bude to mít pravděpodobně velmi vážné následky. Může si způsobit otřes mozku, při kterém padne do bezvědomí. Léčba otřesu mozku je stejná jako v případě šoku. Pamatujte na to, že, dopadne-li kočička zdánlivě v pořádku na všechny čtyři pacičky i tak si může zranit přední tlapky a hlavu. Nemusí takové zranění hned vidět, proto s ní vždy navštivte lékaře. Zase kočičku zabalte do teplé přikrývky a dodávejte jí bezpečí a klid. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj jsou kočičky pod neustálím dohledem bezpečném prostředí.

Elektrický proud:

Vaše koťata budou elektrické kabely asi hodně zajímat. Mají tendenci je ukusovat, čímž se vystavují ráně elektrickým proudem do tlamičky či tlapek. Tato příhoda obvykle zabije. I když kočička nehodu přežije, ihned rychle odpojte kabely ze sítě či vypněte vypínače. Jestliže zjistíte, že je kočička ještě živá lečte šok jako v následujících případech a mezitím okamžitě volejte veterináře. Kočičku však můžete od kotěcího věku odnaučovat hrát si s kabely, zároveň však myslete na to, že je máte odstranit mimo dosah. Z výchovných důvodů je také důležité, aby vaše kočička neměla k dispozici žádnou hračku, která by elektrický kabel připomínala v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj mají kočičky k dispozici jen bezpečné hračky a naprosto nerizikové prostředí.