Chtěl bych mít kočku?

I když jsou kočičky pokládány za vhodné mazlíčky, kteří jsou poměrně levní a nenároční na chov, přesto potřebují určité vhodné vybavení, dobrou stravu, vlídné přístřeší a láskyplnou pozornost. I když se nám kočičky jeví jako svobodné a soběstačné bytosti, v podmínkách domácího chovu jsou odkázány na naší společnost.

Člen rodiny:

Některým kočičkám ke štěstí stačí pouhá přítomnost v domě, jiné jsou aktivnější, vyžadují hru, společnost a komunikaci. Vždyť kočičky se rozhodly pro život s lidmi nejen kvůli teplu domova, ale také pro společenství s lidmi. Jsou odkázány na chovatele co se týká potravy, bezpeční, přístřeší a zdraví. Z toho vyplívá, že by se měl někdo věnovat každý den kočičce a krmit ji, česat, pečovat o záchod a dělat jí dobrou společnost. V domácnosti by neměla mít odpůrce. Je nezbytné mít na paměti, že kočičky se dožívají poměrně dlouhého věku a budou tedy vašimi společníky 12 a více let.

Základní otázky:

První otázkou je, zda životní styl rodiny je takový, aby zvládl příchod kočičky do domácnosti. Ideální domov pro kočičku je takový, ve kterým panuje pravidelný řád. Kočky milují rituály a rutinu. Proto v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj se při vašem příchodu vás vyptáme na zvyklosti vaší šelmičky s ty také během jejího pobytu respektujeme.

Většina kočiček si zvykne na to, že během pracovní doby svého majitele jsou doma sami, zvláště mají-li možnost výběhu či mají-li k dispozici dobré hračky nebo zajímavou vyhlídku (např. pohodlný a teplý okenní parapet). Je pro ně důležité, mohou-li předvídat, kdy se kdo z domácnosti vrátí, a rychle se tomu přizpůsobí. proto by ten, kdo bývá mimo domov v noci, kočičku mít neměl, nemá-li zajištěnou potřebnou péči. Je důležité se zamyslet také nad tím, co se bude dít, když rodina pojede na dovolenou. Je velmi smutné, že hodně koček zůstává ponecháno samo sobě, když majitelé odjedou. V hotelu pro kočky či kočičím hotelu, kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský krajnabízíme vašim šelmičkám tu nejkvalitnější 24 hodinovou láskyplnou péči. Není dobré, jsou-li hotely pro kočky spojené s hotely pro psy. Kočičky si z pravidla těžko zvykají na život v blízkosti psů.

Kočky a děti:

Je důležité, aby kočička cítila, že i v domácnosti s dítětem je jí věnována pozornost. V případě, že děti dostanou kočičku darem, musejí se naučit mnoha novým pravidlům. Ke kočičce by se měly přibližovat zepředu, nikdy ne z hora či zezadu. Musejí také respektovat, že když kočka dává najevo, že si dál hrát nechce a chce si zdřímnout, mají ji nechat. Musejí být také poučeny o nebezpečných kočičích drápkách.

Jiní mazlíčci:

Konfliktu s jiným zvířátkem v domácnosti se lze vyhnout citlivým přístupem k pocitům zvířecích starousedlíků a rozdělením pozornosti. Nová kočička si ale vždy v novém bytě zvykne a své vztahy si začne budovat sama. Je ale velmi důležité, aby měla od začátku pro sebe bezpečné místo, kde se může schovat a odpočinout si.