Kočičí nemoci II

FeLV je virus kočičí leukémie, což je nemoc nevyléčitelná, silně nakažlivá. Je přenášena tělesnými tekutinami. Tedy krví či slinami. Z toho vyplívá, že je nejčastější u toulavých koček, které se perou. Zvláště náchylná jsou malá koťata. Před vyvinutím vakcíny v 80 letech 20. století bylo toto onemocnění noční můrou chovatelů. Dnes je možné kočičky očkovat a každým rokem přeočkovávat. Jestliže by však došlo k vlastní nákaze kočičky, vakcína by již nepomohla. Na toto onemocnění je však možné provést test, který chovatelé provádí pravidelně. K hlavním příznakům toho onemocnění patří obtížné dýchání, průjem, zvracení, horečka spojená s anémií. Většinou se však během dlouhé doby rozvijí pouze jeden z nich. Může se tak dít během několika let. V našem hotelu pro kočky čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Jihlava, Písek, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Jihlava, Písek, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský Kraj pečlivě dbáme na to, aby kočičky, které k nám nastupují byly zdravé a v perfektním stavu. FIP a FIV jsou další časté nemoci kočiček. FIV je virus kočičí imunitní nedostatečnosti a FIP infekční zánět pobřišnice. Doposavad nebyla vyvinuta naprosto spolehlivá vakcína, která by některé z těchto nemocí zabránila. I přes to je možné částečně vaši kočku chránit proti FIP podáváním vakcíny v kapkách na nosní sliznici. Možnost nakažení se výrazně sníží po kastraci kočky neboť se pak nerozmnožuje a sníží se riziko rvaček. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Jihlava, Písek, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Jihlava, Písek, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský Kraj přijímáme kočičky výhradně bez jakékoliv infekčního onemocnění po předchozím prohlédnutím. V případě chovů je jisté, že máte kočičky testované.

Poruchy trávení:

U dlouhosrstých či starých koček se často vyskytuje zácpa. Ta může být způsobena nezhoubným nádorem umístěným ve střevě, ten však je nevyléčitelný. Častěji k zácpě dochází v důsledku slabších stahů střev či ucpání bezoáry (chuchvalci spolykaných chlupů) V našem hotelu pro kočky čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Jihlava, Písek, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Jihlava, Písek, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský Kraj v případě drobných obtíží způsobených nedostatečnou střevní peristaltikou podáme vaší kočičce speciální pastu pro zlepšení trávení, která lehké obtíže odstraní. S většími problémy je nutné vyhledat veterinárního lékaře. Má-li vaše kočička v domácím prostředí zácpu můžete jí vyzkoušet podávat tučnější potravu jako jsou např. dobré olejovky či samotný olej. Jestliže má vaše kočička naopak ojediněle průjem, který není doprovázený žádnými dalšími chorobnými příznaky, nemusíte se obávat. Může být způsobený něčím, co vaše kočka spolkla. Trvá-li však průjem déle než 1 den-v krajním případě 2 dny-je nezbytné vyhledat veterinárního lékaře.

Poruchy močových cest:

K infekcím močového měchýře jsou náchylné především starší kočky. Cystitida se projevuje častým močením někdy s příměsí krve. Někdy se však mohou vyskytovat i další onemocnění močového měchýře a ledvin, která bývají provázena nepříjemným páchnoucím dechem, častým močením či pokusem vymočit se. Má-li vaše kočička větší žízeň může to být projev zvýšené činnosti šťítné žlázy a cukrovky. Z tohoto důvodu je třeba s vaší šelmičkou navštívit veterinárního lékaře.