Chuť

Chuť je velmi úzce spojená s čichem a u koček to platí pravděpodobně dvojnásob. Pozorujete-li vaši kočičku, když jí naservírujete jídlo, zjistíte, že nejprve mističku s papáním pečlivě očichá a až potom se pustí do jídla. Dobře také víte, že dává přednost jednomu typu krmení před jiným. V našemhotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotel pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec , Středočeský Kraj, dáváme vašim kočičkám vybrat z celé škály sušených granulí i kapsiček tak, aby si každá mohla vybrat podle svých zvyklostí.

Chuťové pohárky se nacházejí ve střední části jazyka, po stranách i vzadu. Málo kdo ví, že kočkovité šelmy nereagují na sladkou chuť a cukry těžko snášejí (většinou jim způsobují průjmy) Vzhledem k tomu, že mléko obsahuje mléčný cukr, může z hlediska stravitelnosti způsobovat kočičkám potíže. Jestli že kočka onemocní zánětem horních cest dýchacích a má ucpaný nos, zároveň ztrácí chuť. V takových případech se doporučuje tento hendikep překonat jen výrazně vonící stravou jakou jsou např. sardinky, pečená játra a tuňák.

Je dobré mít na zřeteli, že kočky jsou šelmičky velice vybíravé a někdy k velkému překvapení svého majitele odmítnou bez zjevného důvodu i původně oblíbenou potravu.