Bali-ostrov tisíce chrámů

Chram-kde-opravdu-bydli-kocky_2
Bali-ptaci-pohled_2
Thanah-lot_2
Hinduisticka-slavnost-na-plazi-kuta_2
Zatisi-jao-stvorene-pro-kocici-hotel_2
Tanecnice-opravdova-kocka_2
Besakih_2
Ryzove-terasy_2
Zehnani-daru_2

 Bali-ostrov tisíce chrámů

Měl-li by být hotel pro kočky či kočičí hotel-v našem případě hotel pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… v ráji, musel by být na Indonéském ostrově Bali. V tropickém ráji, kde se směs duchovna s omamnou vůní tyčinek a pomalu uvadajících květů v obětních miskách nechá téměř krájet. Ostrov doutnajících sopek, kaskádovitých rýžových políček, nedozírných pláží pocukrovaný tím nejjemnějším pískem je i ostrovem tisíce chrámů. Lidé je zde vystavěli z temného lávového kamene a zdobí je pozlaceným hedvábím. Vy všichni, kteří jste už své kočičky, kočky a kocoury do péče našeho hotelu pro kočky svěřili, když jste hledali kočičí hotel či hotel pro kočky nebo přesněji hotel pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj, tak jste si uprostřed naší zahrady mohli prohlédnout sochu dovezenou z tohoto úžasného koutu světa, která je vytesána právě z kamene vyvrženého z jícnu rozzlobeného vulkánu. Balijci nejen staví nádherné chrámy a oltáře pro své bohy, oni o nich i tančí. A je to krása až oči přecházejí. Duchovno na Bali je zkrátka všudypřítomné.
Devadesát pět procent obyvatel ostrova jsou hinduisté. Balijský hinduismus- agama hindu Bali- je odlišný od indického, ale uctívá též trojici Brahma-Višnu-Šiva. Mimo to Balijci uctívají řadu dalších bohů. Například bohyni moudrosti Sarawati, boha slunce… Hinduistická víra dýchá celým ostrovem a místní lidé žijí velmi zbožně. Však také na tomto ostrově je okolo sto tisíc chrámů. A jsou roztroušeny po různých místech: na plážích, uprostřed divokých pralesů, v kaskádách rýžových políček, v jeskyních, na tržnicích, v každém městě i vesnici. Každý hotel, ba i každý dům má svoji vlastní svatyni. Ve vesnici bývají obvykle chrámy tři: Chrám předků, který je pokládán za nejdůležitější a stojí nejblíže k hoře, Chrám ochránců, Chrám mrtvých- ten stojí co nejblíže k moři. Oltáře mají několika stupňové střížky- jejich počet však nikdy nesmí být sudý. Balijci věří, že celý ostrov obydlen nadpřirozenými bytostmi. Těm každé ráno přinášejí obětiny- mističky z palmových listů s rýží, květinami a vonnými tyčinkami. Jsou nejen nádherné, ale celý ostrov díky nim permanentně voní. Vlastní obětiny jsou pro dobré bohy pokládány na oltáře, zlým bohům je ženy (je to úkol především žen)pokládají na zem. Tamní obyvatelé také velmi často vyhledávají šamany- zvláště ve složitých životních situacích. Z našeho pohledu jsou zvláštní božstva se zvířecí tváří. Velmi uctívaný je Ganéša-bůh se sloní hlavou. Lidé ho vzývají za účelem odstraňování překážek a na počátku všech důležitých rozhodnutí a činů. Ganéša bývá také zobrazován s krysou na obrázku. V tomto pojetí krysa vyjadřuje démona ješitnosti a neomalenosti, kterého Ganéša přemohl.
Z Bali jsem si přivezla Baronga. Je to důležitá mytologická postava v balijském hinduistickém náboženství. Je to král duchů, vůdce vojska dobra, duch ochránce, který provází člověka po celý život. na ostrově má každý region svou vlastní formu Baronga-někdy má podobu kance, někdy draka, někdy hada, někdy tygra (to už je skoro podoba kočky) nejčastěji však podobu lva. Lidé si tohoto kočko-lva vozí v taxících, na turisty se dívá z obrazů hotelů. Tanečníci se za něho převlékají do nádherných kostýmů. Vždy je to majestátná, výpravná trochu kočičí šelma.
na Bali je mystika hmatatelná všude- všude se do mlhavého dýmu tyčinek halí květy ozdobené obětní misky. A ve vlhkém dusném ránu se nad hustými porosty tyčí věže nádherných temných chrámů… Je mnoho důvodů, proč žít právě na tomto ostrově. je mnoho důvodů, proč postavit krásný a voňavý hotel pro kočky či kočičí hotel či hotel pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… právě tady.