Kočička u veterináře

Pravidelné návštěvy veterináře by se měly stát součástí života každé kočky. Na prohlídku k veterináři by měla chodit i ta nejzdravější kočka a absolvovat každoroční očkování. Veterinárního lékaře vybírejte pečlivě a mějte přitom na paměti, že vztah mezi vaší kočičkou a ním bude dlouhodobý.

 Kdy je čas zavolat veterináře

                Některé nemoci koček se rozvíjí velmi rychle, mnohým však je možné předejít, jestliže kočku necháte občas očkovat. V takovém případě jsou tyto choroby vyloučeny. Jestliže však příznaky choroby trvají více než 24 hodin, neprodleně vyhledejte veterinárního lékaře. V době mezi tím držte kočku doma a pečlivě ji pozorujte. Majitel kočky obvykle těžko dokáže změřit teplotu kočce (a kočky to vyloženě nenávidí) či jí změřit tep, a tak bez doporučení veterinárního lékaře jí nedávejte žádné léky. Jestliže vaše obavy vzrůstají během 24 hodin, neprodleně volejte lékaře. Je nezbytné, abyste dokázali lékaři vyjmenovat všechny příznaky, jejich časový sled, proto je lepší si hned ze začátku začít dělat poznámky. Zapisujte také, kdy kočička jedla a co dělala v předchozím dni či dvou, byla-li například venku či přinesla kořist apod.

V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj nabízíme možnost návštěvy veterinárního lékaře, který může vaši kočičku preventivně vyšetřit, do našeho hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj však přijímáme kočičky pouze neinfekční mohou být v pooperačním stavu či trpět chronickou neinfekční chorobou.

 Výdaje za zdraví

                Platba veterinárnímu lékaři je nutný výdaj, se kterým musíte nezbytně počítat, jestliže chcete začít chovat zvířátko. Částka za ošetření vaší kočičky často překvapí- především pak ty majitele, kteří chodí k veterináři jen občas. Zároveň musíte počítat i s možnými výdaji za léky. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj můžeme vaší kočičce v případě potřeby podávat i dlouhodobě léky. V některých zemích může chovatel či majitel kočičky sjednat zvířátku pojištění, to však nekryje běžné prohlídky, ani očkování, ani kastraci. V naší zemi nic podobného zatím není možné.

 Výběr veterináře

                Ve většině vyspělých zemí se v posledních 50 letech výrazně zlepšila i veterinární péče. Je jen málo měst a venkovských oblastí, kde neordinuje veterinární lékař. Lékaře vybírejte však velmi pečlivě neboť to bývá na dlouho. Výhodou dlouhodobé péče je i to, že lékař zakládá zdravotní kartu, která může později posloužit k určení diagnózy. Zároveň vám může lékař připomenout, kdy je třeba kočičku nechat očkovat a též ji přivést na prohlídku. Je nezbytné, aby vám veterinář srozumitelně a zodpovědně vysvětlil vaše dotazy.