Kočičí nemoci VI

Vnitřní cizopasníci

Jsou určité typy hlístů, které se přenášejí z maminky na koťata mateřským mlékem. Koťata jsou pak málo vyživená, i když dobrou chuť k jídlu mají. Veterinář zahajuje jejich léčbu ve stádiu tří týdnů. Tomuto onemocnění můžete dobře předejít podáváním odčervovacích tablet, které vám naordinuje váš veterinární lékař. Dobrou prevencí proti těmto nákazám hlísty je úzkostlivá péče při odstraňování podestýlky a čištění kočičího záchůdku. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj dbáme úzkostlivě na hygienické podmínky a používáme šetrné, avšak velmi účinné dezinfekční prostředky.

Škrkavky

Nejběžnějším typem hlístů jsou právě škrkavky. Lze je najít v kočičím trusu. Bývají dlouhé až 10 centimetrů, bílé a silné. Vajíčka škrkavek často přenášejí hlodavci. Pojmout podezření na škrkavku byste měli vždy, když vaše kočička nevypadá zdravě, avšak má dobrou chuť k jídlu. Může mít nadmuté bříško a výrazně matný kožíšek.

Měchovci

Vyskytují se nejčastěji ve vlhkém prostředí tropů a sají krev. V našich zeměpisných šířkách jsou velice vzácní. Mohou způsobit až úhyn kočičky velkou ztrátou krve. Projevují se nejprve slabostí u zvířátka, kusy krve v trusu, průjmem a chudokrevností.

Roupy

I s těmito cizopasníky přijdou kočičky málokdy do styku. Jsou to velice drobní hlísti, kteří mohou žít v těle kočičky, aniž by jí způsobovali újmu. Jestliže by se stalo, že by se v těle zvířátka přemnožili, kočička může začít chřadnout. Tento stav provázejí průjmy. Do našeho hotelu pro kočky čikočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj přijímáme kočičky v dobré kondici a dobře veterinárně ošetřené.

Tasemnice

Kočička se jí může nakazit z již nakažené kořisti či spolknutím nakažené vši či blechy. Tasemnici poznáte podle toho, že vám bude připomínat zrnka rýže v trusu. Jestliže nedojde k silnému přemnožení, neznamená pro kočičku vážné ohrožení.

Péče o nemocnou kočičku

Určitě neuděláte chybu, budete-li se při péči o vaši nemocnou kočičku řídit stejnými pravidly, jako při péči o nemocné dítě. Malý pacient by měl mít maximální pohodlí, být v teple na klidném místě. Měl by mít možnost spát podle potřeby. Ideální je, když vaše nemocná kočička bude umístěná co možná nejblíže vám. Zvuky domácnosti jí dodávají na klidu. Dbejte však na to, aby se k ní nepřibližovaly ani malé děti, ani ostatní zvířátka. Jsou kočičky, kterým v takové situaci dělá dobře potichu hrající rádio. Vždy se poraďte s veterinárním lékařem na typu krmení. Obecně se doporučuje podávat kočičce malé množství jídla a zajistit jí dostatek vody. Pamatuje na to, že nemocná kočička nemůže chodit daleko ani na kočičí záchod, ani pro pití či jídlo. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu,hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj nabízíme také nadstandardní péči o nemocnou kočičku, avšak výhradně s neinfekčním onemocněním.