Domácí kočka II

Pohled ven

Jestliže vaše kočka nechodí ven, měli byste jí zajistit možnost sledovat venkovní svět. Jestliže předem nemáte takové místo pro ni připravené, například vhodný okenní parapet, postačí, když k okennímu rámu připevníte prkno, ze kterého se bude kočička dívat ven. Jestli je to možné, vyberte takové okno, které je spíše stinné a kde se zároveň venku stále něco děje. Je docela dost možné, že vám bude pohled na takovou kočičku, která se upřeně dívá z okna ven připadat smutný, ve skutečnosti však podívaná na letící ptáčky náramně zajímavá. V našem hotelu pro kočky čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj se kočičky mohou dívat z bezpečně zajištěného okna, ale především prožívat venkovní svět ve venkovním voliérovém výběhu. A to jim dělá velice dobře.

Únikové cesty

                Věnujte zvláštní pozornost dveřím a oknům. V případě, že by domácí kočka jednou utekla, nejspíš by ve volné přírodě nepřežila, nemohla se nikdy naučit správnému chování a není zvyklá na nízké teploty v zimě. Proto v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechyči kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj vaši miláčkové do venkovního voliérového výběhu procházejí bezpečným tunelem spojeným s hotelem a nemají tedy možnost útěku.

Kočičky nejsou zvyklé na dopravní ruch. Jsou to šelmičky velice šikovné, a tak se snadno protáhnou i úzkou štěrbinou pootevřeného okna, jestliže ho dobře nezajistíte. Dobrou možností je koupě rámečku s kovovou plastem potaženou sítí, který lze bezpečně upevnit a opět sejmout z pootevřeného okna. Někdy je také možné představit před venkovní dveře ještě dveře bezpečnostní, aby lidé mohli procházet a kočička aby neutekla.

Nebezpečí

                Jestliže necháte doma jednu nebo i více kočiček samotných delší dobu, musíte věnovat velkou péči tomu, abyste měli pečlivě zavřená dvířka skříněk především v místnostech, kde jsou uložené nebezpečné látky, a abyste nedovolili kočičce vlézt do komína. I elektrické kabely přichyťte a zajistěte tak, aby nebyly pro kočičku lákadlem ke hře.

 

Nároky

                Většina kočiček čas od času kouše trávu, a tak je vhodné domácí kočičce nabídnout misku či květináč s osením. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj ji mají kočičky vysázenou ve speciální nádobce spojené s masírovadlem tlapek a ve venkovním voliérovém výběhu mají rovnou celý záhon. Tam ji rádi okusují a slastně se v ní válejí. Dejte si v domácnosti pozor na pokojové rostliny, které jsou pro kočičku jedovaté, jako je například břečťan, nejlépe bude, když ho odstraníte či umístíte na naprosto nepřístupné místo. Jestliže necháváte kočičku během dne doma samotnou, je povinností majitele před odchodem dodržovat pravidelný postup. Na prvním místě je vyčištění kálecí misky a naplnění substrátem. Okamžitě také musí dolít čerstvou vodu. Trochu suchých granulí nechat v misce, ale ranní porci krmení odstranit a vyhodit spolu se všemi měkkými zbytky. Měl by také pečlivě zabezpečit okna a dveře. Stále existuje nebezpečí, že domácí kočka nebude mít dost příležitosti vydat potřebné množství energie a bude tedy tloustnout. V tom případě se věnujte ještě pozorněji jejímu jídelníčku a velmi přísně hlídejte množství pamlsků, které bude dostávat. Kočičí nadváhu jednoduše zjistíte prohlédnutím žeber. Jestliže žebra nejsou patrná, je kočka nejspíš tlustá a je třeba jí příjem potravy omezit. Nedoporučuje se však nasadit vlastní redukční dietu, vždy se poraďte s veterinářem. Na trhu je velké množství nízkokalorických krmiv pro kočky.