Devatero životů III

 

Jedy

                U mnoha koček se častokrát projevují příznaky otrav jako je třes, prudké olizování srsti, zvracení, průjem, zpomalené pohyby až apatie a příčinu vůbec neznáme. Jestliže máte podezření na otravu, začněte nejprve léčit šok a ihned se poraďte s veterinářem. Vaše kočička patří co nejrychleji do ordinace. Rozhodně jí nepodávejte žádný přípravek proti zvracení. Samozřejmě je pro vás dobrá jakákoli informace o případném jedu (například používání zahradních hnojiv a postřiků v okolí). Je však spousta jedů, které nemají specifické protijedy a hlavním a prvním úkolem veterinárního lékaře bude stabilizovat organizmus kočičky a pak ji pečlivě sledovat.

V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy vaše kočičky žijí ve zdravém a naprosto bezpečném prostředí, kde se jim podobná nehoda rozhodně nepřihodí.

Chycena!

                Hlavním tématem pro lokální tisk bývá kočička, kterou vysvobodí hasiči, když uvízne na střeš či na stromě. Alespoň tak to má být v kulturním světě. Takováto událost však není nijak obvyklá, kočičky mají dostatek moudrosti a své možnosti většinou nepřekračují. Může se tak stát pouze v zápalu hry či boje, když kočičku někdo prohání. První pravidlo zní: zachovejte klid, hasiči jsou tou poslední možností. Valná většina kočiček, které zůstanou ve výšce bezradné, po čase odhadne situaci a cestu dolů inteligentně najde. Může se však stát, že to trvá i déle než jeden den. Pro kočku bude lepší, když ji nebudete pozorovat a necháte ji samotnou, aby si mohla najít vlastní únik sama. Můžete jí položit v blízkosti misku s vonící potravou, bude to pro ni dobrá nabídka. Po návratu vaší kočky sledujte příznaky mírného šoku nebo poranění, jež mohla při cestě dolů utržit. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy mají vaše kočičky k dispozici strom akorát tak vysoký, aby vždy mohly z něho vždy bezpečně slézt či seskočit.

Drobná zranění

                Malá zranění většina koček během svého života utrží, často jsou následkem bitek s kočkami či hůře- se psy, či při lovu kořisti. Nejzranitelnější jsou samozřejmě oči, uši, celý obličej a přední tlapky. Takové rány ihned prohlédněte, nečistoty z nich šetrně odstraňte vatovým tampónem a pak opláchněte například slanou vodou (stačí jedna čajová lžička soli na půl litru převařené a samozřejmě ochlazené vody). Silnější dezinfekce by mohla vaší kočičce uškodit. Často není třeba ihned hledat veterinárního lékaře, doku se rána nezanítí a nevytvoří se absces.

Vážná zranění

                Jedná-li se o vážné poranění, samozřejmě ihned zastavte či alespoň zpomalte krvácení přitlačením vašeho prstu na cévu. Nemeškejte a okamžitě vyhledejte veterinárního lékaře.

Dýchací potíže

                Nepříjemný pro kočičku může být i kouř z přepáleného tuku v běžné kuchyni. Může způsobit vážné dýchací problémy. V takovém případě kočičku odneste na čerstvý vzduch a je-li to nutné, zahajte šokovou terapii. Proto je bezpečnější, když vaše kočka do vaší kuchyně vůbec přístup mít nebude.