Kočky 20. století

Poznejte kočičí plemena | hotel pro kočky Miacis
 Jde-li o nejoblíbenější mazlíčky předstihly kočky v 90. letech v Británii psy. Ve Spojených státech Amerických si vydobyly stejné postavení o pár let později. Proč tomu tak je, je z praktického hlediska naprosto jasné. Největší potíží současných domácností bývá čas. Zvíře, které můžete nechat celý den samostatně bez dozoru má pro zaměstnané lidi nespornou výhodu. Dnešní byty i domy bývají také menší, kočky však můžete nechat i poměrně malém bytě. Do našeho hotelu pro kočky přijíždí sezonu od sezony stále více Vašich kočičích miláčků.

Oblíbení mazlíčci

Veřejné mínění se v posledních letech obrátilo v neprospěch psů. Historky o psech napadajících dětech, strach před nemocemi šířícími se kontaminací písku na dětských pískovištích, stále nové vyhlášky, které nabádají držení psů na vodítku, uklízení po ulicích psích výkalů do speciálních pytlíků znevýhodňuje stále psy ve prospěch klidnější, čistějších.

Zájem médií

Oproti psům jsou kočičky v tisku oblíbené. Čtenáři v Británii se po mnoho týdnů roku 1997 zaměstnávali otázkou týkající se dřívějšího předsedy vlády v jeho oficiálním sídle v Downing street č. 10. Dlouho se tvrdilo, že Cherie Blairová, manželka nově nastupujícího předsedy vlády, byla zaujatá proti kocourkovi Humphreymua z domu ho vykázala. Otázkou bylo, zda mohli Britové volit takového předsedu vlády, jehož žena nemá ráda kočky. Celý národ napjatě čekal až do doby, než se ukázalo, že zmíněný kocourek dosáhl důchodového věku a že zestárlý a zesláblý našel domov daleko od rušného centra Londýna. Mezi tím se podařilo paní Blayrové přesvědčit národ prostřednictvím své tiskové kanceláře, že ke kočkám není zaujatá. Do našeho kočičím hotelu přijíždí spousta nádherných kočiček, které by si zasloužily pro jejich statečnost v době, než se jich ujali jejich součastní majitelé, úctu a zájem médií.

Velkému zájmu médií se těšil Peter kocour ve státních službách, který byl oficiálním kocourem ministerstva vnitra. Tento kocourek dostával plat, který byl 2X vyšší než plat jeho ošetřovatele a mezi zaměstnance patřil od roku 1949 až do své smrti v roce 1964. Rád se ukazoval v televizi a novinové reportáže psaly o jeho různých činech.

Kocour z Paddingtonského nádraží

Další londýnská kočka, která se hřála na výsluní veřejnosti koncem 70. let byl kocourek Tiddle, jenž byl nalezen jako opuštěný, vyčerpaný a hladový na nádraží. I do našeho hotelu pro kočky přivážíte spoustu nádherných kočiček, které měly ze začátku stejný osud.