Známé kočky

Poznejte kočičí plemena | hotel pro kočky Miacis
Horace Walpole byl literární současník Samuela Johnsona, byl také synem prvního britského předsedy vlády. Rád psal romány, básně, eseje a povídky na různá témata, která se týkala zahradnictví, malířství. V současné době ho známe především díky jeho dopisům, které vyšly ve svazcích. S francouzskou příznivkyní Marií Du Deffant si vyměnil 1600 dopisů, tato slepá žena vedla jeden z nejznámějších salónů v Paříži. Mimo to milovala angorské kočky. Do našeho hotelu pro kočky přijíždějí nádherné angorské šelmičky spolu s ostatními kouzelnými klienty. Tato známá milovnice tohoto plemene napsala mnoho dopisů týkajících se předností a krás právě této úžasné kočky. Několik koček nabídla i Walpolovi, neví se však, zda její nabídku přijal. Ve svých dopisech tento autor také této velké milovnici koček popsal nešťastnou smrt kočičky svého přítele Thomase Graye jménem Selima, jež se utopila v kulatém akváriu se zlatými rybičkami. V našem kočičím hotelu nabízíme vašim kočičkám spoustu zábavných avšak bezpečných hraček. Nešťastný konec této kočičky také popsal Gray ve své slavné básni.

Excentrický Angličan

K nejvýstřednějším obdivovatelům a příznivcům koček v 18. století patří bezesporu anglický filozof Jeremy Bentham. Kočiček měl zástupy a každou pojmenoval lidským jménem samozřejmě s příslušným titulem. I do našeho hotelu pro kočky přivážíte své miláčky, které jste pojmenovali lidským jménem. Je to velmi roztomilé. Hosté Benthama byli často velice udiveni, když vešli do jeho parádního pokoje, a tam seděla u stolu tlupa kočiček, ze kterých jim byla jedna po druhé představena. I v našem kočičím hotelu si myslíme, že kočičky mohou všechno a sezení u stolu a ležení v posteli jim velice sluší.

Věrní společníci

Reverend doktor John Langbourne, angory paní Deffant, Selima i Hodge byli jasně kočičky žijící v domácnosti. To demonstruje fakt, že v polovině 18. století bylo oblibou především u intelektuálů chovat kočky spíše jako domácí mazlíčky než jako lovce myší pouze v okolí domu. Také touto dobou vzrůstal zájem o rozličná plemena. V roce 1756 francouzský znalec přírody, její milovník a přírodovědec hrabě De Buffon napsal knihu Historie naturelle, kde popsal pět kočičích plemen včetně angorské. Bylo to o pár let dříve než zmíněné kočičí dopisy.