Krmení I

Kočky jsou masožravci. Jejich jídelníček je v přírodě tvořen výhradně živou kořistí. Je to jejich základní potřeba, která se nezměnila ani léty domestikace. Organismus kočkovitých šelem je náročný na některé aminokyseliny a další živiny, jež mohou získat výhradě z živočišných bílkovin.

Přirozený lovec:

zmíněné látky si organismus kočky není schopen vytvořit z jiných složek sám, a tak je kočka musí přijímat hotové. Přirozeně má velkou potřebu podílu bílkovin- živočišné bílkoviny by měly pokrývat minimálně jednu třetinu denní dávky. Správná potrava pro kočky by měla být bohatá na tuky, ty trávicí soustava kočičky dokáže zpracovat bez obtíží. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či  hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský Kraj nabízíme majitelům šelmiček možnost zvolit pro kočky také stravu formou syrového masa.

Pravidelné stravování:

Kočičky mají své stále zvyky a upřdnostňují přijímání potravy na stálém místě, kde je nikdo nevyruší, v ideálním případě dvakrát denně. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či  hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský Kraj mají vaše kočičky celý den k dispozici stravu v podobě granulí a ráno a večer dostávají oblíbené kapsičky. U domácí kočičky bývá zvykem, že ráno přijímá spíše lehkou stravu, hlavní jídlo pak dostává večer. Vždy však je nejlepší vodítkem její vlastní potřeba a chuť. Nedoporučuje se v případě čerstvé stravy či konzervované podávat jí celou v jedné dávce, zbytky se mohou kazit a snadno je kontaminují mouchy. Proto platí, že jakmile kočička přestala jíst jídlo odstraňte a misku pečlivě vymyjte.

Konzervy:

V době zhruba před 40 lety se předpokládalo, že kočičkám k životu bohatě stačí zbytky ze stolu a občas pár kapek mléka… Dnes je možné jim poskytnout bohatý a vyvážený jídelníček se správným podílem tuků a bílkovin. Do krmiv se přidávají vitamíny a nerostné látky. Je dobré si pečlivě přečíst etiketu, kde by mělo být uvedeno, je-li jídlo „kompletní“ Raději se vyhněte levnějším typům, ve kterých je nahrazen podíl bílkovin obilovinami a různými chemickými dochucovadly. Jako občasné zpestření můžete podávat kočičce „labužnické“ krmení. Ne vždy se tím vaší šelmičce zavděčíte a také pamatujte na to, že není tak dobře vyvážené a tedy plnohodnotné jako krmení běžné. Rozhodně kočičku nekrmte krmivem pro psy. To má o mnoho méně živočišných bílkovin. Otevřete-li konzervu, mějte ji schovanou v chladničce a však zhruba půl hodiny před servírováním ji nechte ohřát na pokojovou teplotu.

Správný typ:

Jsou kočičky, které po celý život zůstávají konzervativně věrné oblíbenému a osvědčenému typu stravy. Jiné vás mohou překvapit svou vybíravostí či náhlým odmítáním původní potravy. Samozřejmě i s tím výrobci počítají a do krmiv přidávají rozmanité příchutě. Je vždy lépe se příliš nepřezásobovat, nevíte, kdy vás váš plyšák překvapí. Je vždy chybou používat pouze jeden typ krmiva. Může se v takovém případě stát, že bude odmítat cokoliv jiné