Kočičí zvědavost

Kočičky jsou velice zvědaví tvorečkové. A ze všech kočiček jsou nejzvědavější mainské mývalí. Zvědavost koček jen dokazuje vysokou inteligenci těchto šelmiček. Kočičky mají vynikající paměť a jsou schopné naprosto promyšleného chování. Jejich zvědavost se zakládá na vrozené snaze o přežití a také na potřebě dozvědět se co nejvíce o prostředí, ve kterém se nacházejí. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský krajzvědavost našich chlupatých hostů podporujeme důmyslnými hračkami a hry s nimi nám přinášejí mnoho radosti.

Zvídavá povaha

Kočičky se vždy snaží prostředí, ve kterém se nacházejí, co nejdůkladněji prozkoumat. Každá, byť jen drobná změna území, vzbuzuje jejich velkou zvědavost, a tak začínají prozkoumávat a označovat si cokoli, co je pro ně nezvyklé. S touto vlastností každý chovatel musí počítat. Zvídavost může zvířátko přivést do velice obtížné situace. Tato vlastnost se objevuje už ve velmi útlém mládí. Když, v období 2-3 týdnů, začínají koťátka lézt, pustí se okamžitě do zkoumání nejbližšího okolí. Jejich maminka své potomky musí sledovat ostřížím zrakem, spíše však citlivým čichem, aby je uchránila od nebezpečí a včas je zanesla do bezpečného hnízda. Je pravděpodobné, že zvědavost bývá silnějším popudem než opatrnost. Toto platí především pro koťátka a mladé kočky. Dospělé kočičky už mají za sebou různé životní zkušenosti a dokážou lépe odhadnout své možnosti. Občas však i zralou dospělou kočku přemůže zvědavost. V obydlí, kde mají lidé kočičky rádi, mohou nebezpečí samozřejmě omezit. Obyvatelé domu musejí mít na paměti, že některé rostliny jsou jedovaté, a kočičky se k nim nesmějí dostat. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechyči kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj pěstujeme výhradně rostliny prospěšné kočičímu zdraví. Vaše šelmičky je rády ochutnávají a působí jim to veliké potěšení.

Každý obyvatel domácnosti se musí naučit zavírat dveře. Jak kočka dospívá a stárne, začíná zhruba v období osmi let přirozenou zvědavost ztrácet a dbá víc na pohodlí a pravidelný režim.

Hlídkování

Jestliže kočička hlídkuje, používá všechny své smysly, především však čich. Nová kočička zanechává především pachové stopy. Na kočkou zanechaných značkách ponechávají pachové stopy i jiní živočichové. Pro kočku je to výzva k prozkoumání. Domácí kočka projevuje svou zvědavost vysedáváním u okna nebo na jiném strategickém místě, odkud má dobrý rozhled na venkovní svět. Většinou se zaujetím sleduje pohyb ptáků, koček, jiných zvířat ale i lidí, a to i tehdy, když ji nijak neohrožují a nenabízejí ani možnost lovu. Mnozí chovatelé mají roztomilé zkušenosti s tím, jak jejich kočička ráda prozkoumává prázdné krabice či košíky.