Věrní společníci

Poznejte kočičí plemena | hotel pro kočky Miacis
Někteří milovníci koček tolik zbožňovali svoje šelmičky, že jim odkázali majetek v poslední vůli. Druhý vévoda z Montagu John zemřel v roce 1749 a zanechal značnou část svého majetku několika svým milovaným kočkám. Neměl přímé příbuzné ani žádné jiné dědice, a tak jeho poslední vůle nemohla být zpochybněna. Francouzská harifinistka slečna Dupuy však měla méně šťastný příběh. Svým dvěma kočkám zanechala většinu svého majetku. U soudu se však rozpoutal nesmírný boj a její poslední vůle byla zrušena.

Kočky v literatuře

V západní literatuře byl prvním kočičím hrdinou kocour v botách. Vystupoval v pohádce, která byla vydaná již v roce 1697 francouzským spisovatelem Charlesem Perraultem. I v našemhotelu pro kočky potkáváme zástupy kočičích hrdinů, mnozí z nich by si zasloužili vlastní povídkový příběh.

 

Tradiční pohádky

Perrault byl autorem či pouze sběratelem pohádek jako Červená Karkulka, Modrovous a Spící krasavice. Všechny tyto příběhy byly přeloženy do mnoha evropských jazyků. Kocour v botách se asi po 150 letech stal jednou z hlavních pohádek v Británii, která byla znázorňována každý rok při vánoční pantomimě.

 

Kočka šklíba

Lewis Carroll, autor dětských knih a oxfordský profesor přispěl významně k zapojení koček do literatury. V roce 1865 vydává Alenku v říši divů, ve které figuruje důležitá kočka Šklíba, z jejíhož úsměvu na nás vykukuje spousta ostrých zubů. Vztah autora ke kočkám se pravděpodobně stal vřelejším, protože když v roce 1871 vydal knihu Alenka a kouzelné zrcadlo, vystupuje v ní kočka Jinah a její dva potomci mnohem laskavěji a přívětivěji. Od vás, majitelů kočiček, které dáváte do péče našeho hotelu pro kočky slýchávám tak dojemné příběhy, že by stálo za to je svázat do knihy. Z dopisů, které Carroll psal svým mladým přátelům, vyplývá, že jeho vztah ke kočkám byl velice osobní a bylo mu vlastní začlenit je do svého fantastického světa, který líčil ve svých dopisech. Píše se v nich o tom, jak svolal do svého domu opuštěné kočky, aby spaly mezi listy kopírovacího papíru jako v peřinkách, s hadříčkem na utírání pera pod hlavičkou místo polštáře. Prý jim připravoval chutné pokrmy jako „rosol z krysích ocásků a smažené myši“ I v našem kočičím hotelu připravujeme pro vaše miláčky různorodé kočičí pochutiny: plnotučná mléka, smetánku, kvalitní jogurt, dobrý tvaroh, sirové drůbeží a hovězí masíčko a vařené pochoutky podle receptů svých majitelů.