Kočičí nemoci V – vnější cizopasníci

Na kůži a v kožišině koček mohou žít rozliční cizopasníci. někteří z nich mohou být příčinou alergií či vážné anémie u koťat, jiní způsobují pouze svědění. Samozřejmě jsou nejvíce ohrožené venkovní kočky a však na některé cizopasníky jsou i domácí kočky velmi citlivé.

Blechy:

Nejběžnějším cizopasníkem kočky je blecha kočičí. Téměř každá kočka ve svém životě blechy měla. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský krajvyžadujeme před nástupem vaší kočičky její precizní ošetření proti blechám a veškerým cizopasníkům. Obojky či pudry sice pomohu, ale ne 100% Blecha kočičí patří mezi nelétavý hmyz, je tmavohnědé barvy velikosti zhruba špendlíkové hlavičky. Kočku obtěžuje tím, že nabodává kůži a saje její krev. Kočička se pak v tomto místě škrábe a jednotlivé škrábance se mohou změnit v boláky. Alergickou dermatitidu mohou zase způsobit bleší sliny. Při pročesávání kožíšku vaší kočičky, která trpí napadením blechami, živé blechy vůbec nemusíte vidět. Na chlupech se však můžete všimnout mrtvých blech a blešího trusu. Jakmile zjistíte, že vaše kočička těmito cizopasníky trpí, můžete ji celkem snadno těchto nevítaných hostů zbavit. Samozřejmě lze v obchodě zakoupit rozličné obojky, spreje, pudry. Nejůčinější jsou však tablety, které fungují většinou 1 měsíc, kočičku však ochrání dokonale. Podávají se podle hmotnosti kočky, proto je dobré, aby vám je naordinoval přímo veterinární lékař v našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj pečlivě dbáme na hygienické a čisté prostředí bez cizopasníků, proto se i my chráníme tím, že každá kočka, která k nám nastupuje je bezpečně ošetřená těmito preparáty. Jestliže vaše kočička už blechy má, ošetřete i nábytek v bytě. Vlastní blechy jsou pouze špičkou ledovce, těžší boj se vede s vajíčky či nymfy v kobercích, křeslech či pelíšku.

Svrab:

Svrab je známý také pod názvem prašivina. Je to nepříjemné a ošklivé kožní onemocnění, které způsobují parazitičtí roztoči, kteří přebývají pod kůží či v srsti hostitele. I když roztočů existuje mnoho druhů, všichni způsobují podobné příznaky. Jsou to drobounké lysinky na kůži, které se mohou roztáhnout do větších, suchých, šupinatých a olupujících se ploch. Každý druh roztoče je citlivý na jiný lék, typ svrabu vždy musí určit veterinář.

Ušní roztoči:

Jsou to mikroskopičtí velice obtížní a poměrně častí cizopasníci. Hodně koček s nimi žije bez větších potíží. Jestliže se však přemnoží, mohou způsobit zánět zvukovodu (odborně nazývaný otitida) způsobující silné podráždění proto vaší kočičku prohlížejte pravidelně, snáze tak odhalíte přítomnost voskovitého tmavohnědého povlaku v uších. Kočička takto postižená si také často uši škrábe či potřásá hlavou. Léčba je poměrně jednoduchá ušními kapkami, které vám předepíše lékař. Pamatujte, že do našeho hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný , Louny, Žatec, Středočeský kraj přijímáme pouze zvířátka naprosto zbavená parazitů.