Bali-ostrov bohů, démonů a koček

Bali-denpasar
Cesta-na-ostrov-bohu-a-kocek
Pict5766
Bali-nas-vita-2
Obchod-plny-kocek
Bali-nas-vita

Bali-ostrov bohů, démonů a koček
Psal se rok 2005, v němž jsme krátce po Vánocích a znovu- neodolatelně-na konci léta procestovali křížem krážem tento čarokrásný ostro.
S odstupem času a po hodně dlouhých cestách bych na otázku, kde je ráj na zemi, odpověděla bez váhání-na Bali… A ještě dlouho po návratu jsme si snili svůj sen, že sbalíme v Čechách jen pár kufrů a plné kočičí přepravky s vědomím, že tam daleko na jižní polokouli ve změti rýžových políček, džungle a písečných plážích plných mandlovníků postavíme nádherný hotel pro kočky s tolik exotickým jménem jako je hotel pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovi Vary, Žatec, střední Čechy či v názvů s dvěma „či“ kočičí hotel Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovi Vary, Žatec, středočeský kraj… a budeme tam snášet modré z nebe pro kočky od štíhlých asijských plemen až po ty, které tiše našlapují v pralese.
Cesta byla vždy dlouhá- trvala nám 25 někdy 26 hodin. Protože jsme však vždy cestovali s leteckou společností Cathay Pacific, byla velmi příjemná…. A chvíle po přistání úchvatné!
Malé letiště v balijském hlavním městě Denpasaru patří i podle odborníků k nejkrásnějším na světě. A tak Vás překvapí po výstupu z letadla nejen ohromné horké nasycené vodními parami, ale i krásné vyřezávané prostory uvnitř letiště. Balijci mají nejen velmi dobrý vkus, ale jsou i velice zruční a talentovaní. Prý proto se v jejich slovníku vůbec nevyskytuje slovo „umělec“- protože na Bali je umělec každý (tuto informaci máme přímo od zdroje-z tamní univerzity).
Dostanete-li se už na letiště v Denpasaru, vyplatí se nespěchat- a to minimálně ze dvou důvodů: 1.) Je to na tolik velká změna podnebí, zvláště když z Čech odlétáte v zimě, že už první nadechnutí vzduchu, který mívá 97% vlhkosti, Vás částečně ochromí. 2.) Je to moc vlídný interiér a krásné, především dřevěné, ale i hedvábné suvenýry.
A těch koček! Tedy- sošek koček, figurek koček, klíčenek koček, obrázků koček… Zkrátka pro kočkomily úplný ráj a dobrý signál o tom, že Balijci mají kočky opravdu v lásce. Však na terasách těch nejkrásnějších domů téměř pokaždé uvidíte vznešeně pozorovat své okolí minimálně jednu kočku.
! ideální místo pro hotel pro kočky- třeba právě se jménem hlavního města či vzdálených měst jedné malé zemičky- hotel pro kočky, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovi Vary, Žatec, střední Čechy či kočičí hotel Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovi Vary, Žatec, středočeský kraj.
…Ráj uprostřed Indického oceánu…