Péče o kotě II

Když je malé koťátko odstavené od maminky, stále potřebuje mléčnou stravu, která částečně nahrazuje ještě potřebné mateřské mléko, a to především pro obsah vápníku, který je důležitý pro stavbu kostí a zubů. Běžně jsou k dostání náhradní mléka speciálně pro koťata. Klasické kravské mléko se nedoporučuje koťátkům podávat. Mnozí z vás, kteří k nám do hotelu pro kočky čikočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy, kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj kočičku dáváte máte však i dobré zkušenosti s podáváním obyčejného mléka či lépe smetany.  Když je koťátku 12 týdnů jejich strava by už měla být plnohodnotná, určená tomuto věku, která je bohatá na všechny potřebné látky pro zdraví růst kočičky. Vybíráte-li pro svého mazlíčka stravu koupenou, lépe než řídit se reklamou je poradit se s Vaším veterinářem. V hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy, kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj nabízíme různé typy granulí i kapsiček, zároveň i možnost krmení přemraženým, velmi kvalitním, syrovým masem. Vždy pamatujte na to, že žalůdek koťátek je velice malý, a tak nedokáže zpracovat velké množství potravy najednou. Vaše koťátka potřebují jíst málo a často. V každém případě se řiďte tím, že se krmení nepodává přímo z chladničky, musí být ohřáté na pokojovou teplotu.

Pevná strava:

Spolu s vzrůstem kotěte klesá potřeba mléčné stravy a zhruba od půli roku přijímá pevnou stravu pravidelně ráno a večer. Se zvyšujícím se vzrůstem by se měla zvyšovat i krmná dávka. Kotě je stále pohyblivější a čipernější, proto jsou zvýšené nároky na příjem potravy. Nejlepším vodítkem pro vás bude vždy jeho vlastní chuť k jídlu. Když bude miska prázdná, příště mu přidejte a naopak. Nespotřebované jídlo nechané v mističce je třeba odstranit, aby se zabránilo jeho znečištění či zkažení.

Uvnitř nebo venku:

Kdy6 koťátka rostou, jsou zvídavější, poznávají nový domov a vše kolem se pro něj stává zdrojem zábavy. Asi ve věku 8-9 měsíců je třeba se rozhodnout, jestli kočičky budou žít uvnitř či budou-li smět chodit ven. V tom druhém případě je nutný výcvik. Koťátko, které prožilo první měsíce svého života v bytě a teď smí ven, je zaujato novým světem plným vůní, zvuků, který je pro něj velice vzrušující. Nebezpeční vyvstává, když se dostane na území obsazené cizí kočkou, která ho vyžene. Při výcviku je dobré povolit výlet z počátku jen na krátkou dobu, dobré je volit čas před jídlem, za kotětem jít, často ho volat jeho vlastním jménem a dávat pozor na druhé kočky. Jako dobrý nápad se jeví rozmístění lákavých kousků potravy v zahradě, jejich vůně povede koťátko zpět, když se zatoulá příliš daleko. Někteří chovatelé však dávají přednost prvním výletům kotěte na vodítku. Koťátko si velmi záhy začne značkovat své území tím, že se otírá hlavou a boky o stromy a kůly v plotě. Tak si vytváří důležitou mapu svého území a dává tím najevo ostatním kočkám svou přítomnost. Po prvních bezpečných procházkách lze dobu trávenou venku prodlužovat, je však důležité vždy sledovat každou známku kočičího sporu a koťátko ihned zavolat zpátky a nakrmit ho, čímž si upevní vědomí, že domov má tam, kde je jeho potrava. Dalším důležitým krokem pro bezpečné venčení koťátka je naučit ho používat kočičí dvířka, máte-li je nainstalovaná a vždy se přesvědčit o tom, že jsou na noc zavřená a kočička je doma. V našem hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy, kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský nabízíme vašim kočičkám bezpečné venčení ve venkovním voliérovém výběhu, do kterého se dostanou tunelem spojující hotýlek s výběhem. Nemají tak možnost z našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy, kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský utéct mimo bezpeční voliérového výběhu. ¨

Čištění:

Důležitou součástí vztahu mezi koťaty a jejich majiteli je pravidelná péče o srst-a to především v prvních dnech jejich života, kdy jim schází pozornost matky. Přejíždíte-li jemně po kočičím kožíšku či používáte měkký kartáček a tiše mluvíte na své koťátko, utvrdíte ho v tom, že je příjemné být ve společnosti člověka a zároveň mu pomáháte vytvořit trvalé pouto, které přetrvává celý život. Česání je také důležitou příležitostí pro zjištění zdravotního stavu srsti, kůže, uší, očí vaší kočičky. Malá koťátka jsou často velmi náchylná k napadení ušními roztoči, které si často přinášejí z vlastního mateřského hnízda. Projevuje se to tmavohnědým mazem ve zvukovodu. Roztoči se v něm rychle množí a způsobují silné dráždění, bolest a často i neobvyklé chování. Jestliže máte podezření na roztoče vyhledejte urychleně veterinárního lékaře. Na vzdory tomu jsou zdravotní potíže u koťat vzácné. V době, kdy se koťátka dostávají k novému majiteli, mají za sebou nejchoulostivější období života.