Mýty a folklor pokračování II

Poznejte kočičí plemena | hotel pro kočky Miacis
Další protiřečící si rčení, které se vztahuje k předpovědi deštivého počasí je obsaženo v Gulliverových cestách, je zde zmiňována jedna lidová pověra v básni, která říká, že když hrozí déšť, kočky přestávají být hravé, jsou více zamyšlené a téměř nehybné. Možná to vychází z pozorování v Irsku, kde autor Swift žil. Naopak jinde v Anglii se věří, že kočky jsou před deštěm nezvykle bujaré a hravé.

Hrůzostrašné kočky

Kočky jsou spojovány s nocí a podsvětím, a tak je překvapivé, že se ve strašidelných povídkách neobjevují zas tak často. V našem hotelu pro kočky máme spoustu krásných důstojných tajuplných koček, žádná z nich rozhodně není ale strašidelná. V mnoha zemích jsou hrdiny strašidelných povídek psi, kočky se v roli strašidel vyskytují vzácně. Prý se však kočičí strašidlo vyskytovalo ve Shropshiru v Chetwind Hall až do doby než bylo zdárně zažehnáno v polovině 19. století. Jistá paní Pigottová, která zemřela při porodu před 70 lety, bývala viděna za jasných nocí v parku sedící pod stromem, jak pročesává vlásky svého dítěte. Paní doprovázela obrovská černá kočka. V našem kočičím hotelu pobývá také mnoho nádherných černých koček, které nám pózují před objektivem fotoaparátu jako skutečné modelky.  Další historka o strašidelné kočce pochází z Ropley v Hampshiru v Anglii, kde jedna stará žena častokrát potkávala na schodech své chalupy černou kočku, jindy ji objevila sedět u krbu, když však přišla blíže, kočka najednou zmizela. Stařeně to nenahánělo hrůzu, neboť byla přesvědčena, že se setkává v ní s duchem její matky a dodávala, že to může bezpečně tvrdit podle způsobu její chůze.

Slavné kočky

V kruzích vzdělanců vzrůstala v 18. století obliba koček. Bylo to období filozofování a zamyšlená kočka odpovídala naturelu filozofů mnohem více, než pes.

Literáti milující kočičky

18. století bylo svědkem vzniku salónů, ve kterých se setkávali intelektuálové ke schůzkám, které kočky velmi rády doprovázely. Anglická literatura z 18. století se hemží citáty milovníků koček. Mezi nejznámější patřil doktor Samuel Johnson- humorista, básník, esejista, kterého neutuchající lásku ke kocourkovi Hodgemu zaznamenal v jeho autografii James Boswel. Psal o tom, jak nikdy nelze zapomenout na oddanou pečující lásku Boswela o svého milovaného kocoura Hodga. Sám pro něho chodíval velmi rád nakupovat ústřice.  Do našeho hotelu pro kočky přichází spousta opravdových milovníků koček, se kterými se rádi bavíme o dobytkách pro jejich miláčky, které jim můžeme v našem hotelu pro kočky připravovat.